Enjin, Polkadot Üzerinde NFT Platformu Oluşturdu: ENJ Coin Nasıl Etkilenecek?

İlayda Peker

Ethereum’un non-fungible token (NFT) çılgınlığı hızla büyürken Blockchain geliştirme girişimi Enjin bunu bir adım daha ileri götürmeye karar verdi ve özellikle bu kripto koleksiyonlarına adanmış yepyeni bir merkezi olmayan ağ kurdu.

Enjin CEO’su Maxim Blagov, “Dünya çapında gelişmiş bir dijital varlık ekonomisinin ortaya çıkışını hızlandırmak için tasarlanmış, NFT’ler için çığır açan bir blok zinciri oluşturuyoruz” sözlerini kullandı.

Efinity ve Polkadot

Efinity olarak adlandırılan blok zinciri, Polkadot (DOT) ağında bir parachain olarak inşa edildi ve halihazırda mevcut projelerin karşılaştığı büyük çaplı sorunları çözmeyi amaçlıyor. Duyuruya göre Polkadot’un teknolojisi, Efinity’nin daha fazla birlikte çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik, hız, güvenlik, gizlilik ve yönetişim elde etmesine de izin verecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise Parity Technologies’de halkla ilişkiler müdürü Peter Mauric, “Eski ağlarda NFT’lerin basılması hem mali hem de çevresel açıdan pahalıdır. Polkadot, bu yapısal eksiklikleri gidermek için tasarlandı ve Efinity’nin NFT’ler için temsil ettiği üretim düzeyinde altyapının başlatılması için bir platform sağladı: Yaratıcılar için daha ucuz ve iklim için daha temiz.” sözlerini kullandı.

Zincirler Arası Token’lar

Geliştiriciler aynı zamanda, diğer herhangi bir blok zincirindeki NFT‘lerin Efinity’ye taşınabileceğini de belirtti. Ayrıca işlem ücretlerinin de Ethereum gibi ağlara göre çok daha düşük olması planlanıyor. Öte yandan yapılan açıklamalar göre Efinity, saniyede 1.000’e kadar işlemi işleyebilecek.

Enjin COO Caleb Applegate ise açıklamalarında, “NFT’ler herkes için olmalı. Polkadot ise herkesin büyüyen NFT ekonomisine katılmasını sağlayan erişilebilir, ölçeklenebilir bir çözüm sunmamızı sağlayacak. Son kullanıcıyı göz önünde bulundurarak Efinity, herkes için eğlenceli, basit ve erişilebilir bir deneyim sağlayacak.” sözlerini kullandı.

Enjin Coin

Efinity’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte şirket, Enjin Coin (ENJ) için kullanım senaryoları listesini de genişletiyor. Örneğin, token sahipleri pasif olarak Efinity Token’ı (EFI) şeklinde getiri elde etmek için bunu Efinity’nin node’larında paylaşabilecekler.

Bunlara ek olarak bu durumun ENJ token’ın fiyatını da arttırabileceği düşünülüyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2,49 dolardan işlem gören ENJ’nin 15 Mart’ta 3,05 dolar ile tüm zamanlar rekoru kırdığını belirtmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP CTO’sundan Önemli Ripple ve Bitcoin (BTC) Karşılaştırması

Sonraki Haber

BNY Mellon’dan Önemli Altın ve Bitcoin (BTC) Raporu

İlgili Haberler