En Büyük Üçüncü Kripto Balinası Bu Altcoin’leri Alıyor!

İlayda Peker

Kripto para balinalarının yani içinde yüksek miktarda varlık bulunduran cüzdanların hareketleri piyasa hareketi açısında  zaman zaman önemli ipuçları verebiliyor. Bu noktada Blockchain-işlem takipçisi WhaleStats bir Ethereum balinasının yüklü işlemler gerçekleştirdiğini ortaya çıkardı.

Ethereum Balinasının Önemli Hamleleri

Blockchain-işlem takipçisi WhaleStats, Light adlı Ethereum balina cüzdanının 1.845.409 dolar karşılığında 642.999 Decentraland (MANA) satın aldığını ortaya koyuyor. Metaverse ekosisteminde oldukça popüler olan Decentraland, Ethereum üzerinde çalışan bir 3D sanal gerçeklik dünyası olarak tanımlanabilir.

Buna ek olarak en zengin 3. balina cüzdanı aynı zamanda 2,044,800 dolardan 426.000 SAND token’ı satın aldı. SAND, The Sandbox adlı metaverse platformunun yerel token’ı olarak karşımıza çıkıyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile SAND, 4,19 dolardan işlem görüyor.

Bunun yanında balina cüzdanı ayrıca Covalent (CQT) satın aldı ve 2.039.319 dolar karşılığında 3.090.000 token’lık işlem gerçekleştirdi. Covalent, geliştiricilerin farklı blok zincirlerinden veri çekmesine olanak tanıyan bir uygulama programlama arabirim paketi sunuyor.

Alınan Diğer Kripto Paralar

Bu verilere ek olarak Light, geçtiğimiz hafta 1,1 milyon doların üzerinde Gala (GALA) alımı gerçekleştirdi. Bir play to earn token’ı olan GALA, son zamanlarda oldukça büyük ilgi görüyor.

WhaleStats, Light’ın daha önce bir Ethereum ölçeklendirme çözümü olan OMG Network’ün kripto para biriminde de 2,45 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdiğini ortaya koydu. Balina cüzdanı ayrıca merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’in yerel token’ı LINK de satın aldı. Yapılan açıklamalara göre 1 milyon adet LINK 25.170.000 dolar karşılığında satın alındı.

Son olarak Light, Wrapped Bitcoin almak içinde 86,4 milyon dolar harcadı. Bu meblağ karşılığında balinanın 2.000 WBTC aldığı ifade ediliyor. Ayrıca şu anda Light cüzdanının değerinin 4,3 milyar dolar üzerinde olduğu biliniyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bloomberg Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) Beklentisini Açıkladı

Sonraki Haber

CoinMarketCap ve Shiba Inu’dan (SHIB) Önemli Ortak Hamle!

İlgili Haberler