En Büyük Kripto Boğa Döngüsü Başladı: Bernstein 

Bitcoin Haber

Bernstein Pazartesi günü yayınladığı bir araştırma raporunda FTX‘in çöküşünün kripto para piyasalarında yeni bir yükseliş döngüsünün katalizörü olduğunu söyledi. 

Boğa Piyasası  Yorumu 

Raporda, kripto borsasının çöküşünün “toksik kripto kaldıracının” son dilimini temizlediği ve dijital varlık yatırımcılarına ademi merkeziyetçiliğin ve kendi kendini muhafaza eden cüzdanların önemini öğrettiği belirtildi. 

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için makro katalizörlerin aynı hizaya geldiği belirtilen raporda, ABD bölgesel bankalarındaki zayıflığın devam etmesi ve para piyasası fonlarına ve dört büyük ABD bankasına yönelik mevduat çıkışlarının “paranın merkezileşmesi” konusundaki endişeleri yansıttığı ifade edildi. 

Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, “İster bankaların kredi tarafında isterse de devletler tarafında olsun, herhangi bir potansiyel çıkmaz … Bitcoin‘i altının yanında güvenli bir liman varlığı olarak mükemmel bir şekilde konumlandırıyor” diye yazdı. 

CoinDesk verilerine göre, Bitcoin bu yıl %80’lik bir yükseliş gösterdi – ABD’deki çok sayıda banka iflasının ortasında Mart ayında fiyatlar %23 arttı. Ethereum’un yerel tokenı Ether ise yılbaşından bugüne %76 yükseldi. 

Ethereum geçtiğimiz hafta merakla beklenen Shapella hard fork’unu hayata geçirerek kullanıcılara Ether’i istedikleri zaman stake edip istedikleri zaman geri alabilmeleri için kapıları açtı. Ether, yükseltme sonrasında %13’lük bir ralli yaparak daha geniş piyasayı yükseltti. 

Notta, Ethereum blok zincirinin ücretlerinin, “FTX sonrası artan kullanıcı yoğunluğunu ve token fiyatlarını yansıtarak” üç kat arttığı belirtildi. 

Olumlu Faktörler 

Bernstein’a göre, bir dizi olumlu faktörün sıraya girmesiyle birlikte yeni kripto döngüsü hala tam olarak takdir edilmiyor. Bunlar arasında makro katalizörler, yeni bir bitcoin madenciliği döngüsü, Ethereum blok zincirinin devam eden başarılı yükseltmeleri ve Arbitrum gibi Ethereum ölçeklendirme ekosistemlerinin başarısı yer alıyor. 

“Blok zincirinde yeni bir kurumsal finansal yığın oluşturma fırsatı değerli bir hedef olmaya devam ediyor ve ciddi katılımcılar uzun vadeye odaklanmaya devam ediyor” diyen rapor, bunun “önde gelen kurumsal yatırımcıların katılımını görecek ilk kripto döngüsü” olacağını da sözlerine ekledi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analist: BTC, ETH, LTC ve 3 Altcoin İçin Hedef Açıklamaları! 

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Yükseliş Momentumu Çiziyor, Muhtemel Tetikleyiciler 

İlgili Haberler