Bitcoin 30.000 Doların Altına Düştü: ETH, SOL ve Kriptolarda Son Durum!  

Bitcoin Haber

Bitcoin, Pazartesi sabahı Asya’daki erken işlemlerde 30.000 ABD$ seviyesinin hemen altına geriledi. Ether de geçen hafta Ethereum blok zincirine yapılan yükseltmeyi takip eden güçlü kazanımların ardından durdu. Binance borsasının BNB token’ı Solana ve Litecoin haricinde, stablecoin olmayan diğer ilk 10 kripto para biriminin çoğu daha düşük işlem gördü. ABD hisse senedi vadeli işlemleri, geçen haftaki kazançların ardından yükselişe geçti, ancak Cuma günü ekonomiye yönelik karışık bir görünümün ortasında biraz buhar kaybettiler. 

Kriptolarda Son Durum 

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin Hong Kong’da sabah 09:00’a kadar geçen 24 saat içinde %1,47 düşüşle 29.858 ABD dolarına geriledi, ancak haftalık bazda %5,13 artış gösterdi. Token Cuma günü kısa bir süreliğine 31.000 ABD Dolarını aştı ancak daha sonra hafta sonu boyunca 30.000 ABD Dolarının üzerinde dalgalandı. 

Bitcoin’in geçen haftaki kazançları, Ethereum‘un yükseltilmesiyle ilgili iyimserlik ve Mart ayında ABD enflasyonunda yavaşlama işaretleriyle geldi. Merkezi olmayan finans ödeme uygulaması TONBanking’in kurucu ortağı Marat Minkin, düşük enflasyonun genellikle kripto para birimleri de dahil olmak üzere riskli varlıkların satın alınmasını teşvik ettiğini söyledi. Yatırım yöneticisi Ark Invest’in CEO’su Cathy Wood Cuma günü yaptığı açıklamada, ABD ekonomisinin görünümüne ilişkin belirsizliğin de kripto para birimleri etrafındaki güvenli liman mesajını yönlendirdiğini söyledi.  

Ethereum %0,40 düşüşle 2.082 ABD dolarına geriledi. Token, yatırımcıların yatırdıkları Ether’i geri çekmelerine olanak tanıyan Çarşamba günkü Şangay yükseltmesini de içeren son yedi günde yaklaşık %12 artış gösterdi. Token Unlocks verilerine göre, Hong Kong’da sabah 9:00 itibariyle, Çarşamba gününden bu yana 992.000’den fazla Ether çekilirken, 897.000 Ether daha çekilmeyi bekliyor. Her iki miktar da toplam 17 milyon Ether’in yaklaşık %10’unu oluşturuyor. 

Binance’in BNB‘si kazananlara öncülük etti ve haftalık %9,79 kazançla %3,07 artışla 343,33 ABD dolarına yükseldi. Dünyanın en büyük kripto borsası, Cuma günü Brezilya Futbol Konfederasyonu ile ülkenin ulusal futbol liginin ilk değiştirilemez tokenini (NFT) başlatmak için bir ortaklık kurduğunu duyurdu.  

Solana %3,01 değer kazanarak 24,91 ABD dolarına yükseldi ve haftalık %22,63’lük bir sıçrama kaydetti. Solana Labs’ın bir yan kuruluşu olan Solana Mobile, Perşembe günü Solana blok zinciriyle entegre bir Android akıllı telefon olan Saga’yı piyasaya sürdü. Solana Labs ayrıca zincir içi sadakat ödül programı için ABD merkezli içecek perakendecisi Boba Guys ile bir ortaklığa girdi. 

Toplam Piyasa Değeri ve NFT’ler 

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %0,76 düşerek 1,26 trilyon ABD dolarına geriledi. Son 24 saatteki toplam işlem hacmi %13,46 artışla 38,86 milyar ABD dolarına yükseldi. 

NFT piyasasında, Forkast 500 NFT endeksi Hong Kong’da sabah 09:00’a kadar 24 saat içinde %0,91 artışla 4.053,99’a yükseldi ve haftalık %2,98 artış kaydetti. Endeks, küresel NFT piyasasının performansının vekil bir ölçüsüdür ve herhangi bir günde 500 uygun akıllı sözleşmeyi içerir. Forkast.Labs şemsiyesi altında Forkast.News’in kardeş şirketi olan CryptoSlam tarafından yönetilmektedir. 

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Hong Kong’da sabah 9:00 itibariyle yükseldi. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması %0,19 arttı. S&P 500 vadeli işlemleri %0,17 değer kazandı ve Nasdaq Bileşik Endeksi %0,01 yükseldi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple, SEC’in Ek Yetki Mektubuna Kendinden Emin Bir Yanıt Verdi

Sonraki Haber

Bu Piyasa Ölçütlerine Göre ‘Altcoin Sezonu’ Ufukta Görünüyor Olabilir 

İlgili Haberler