En Büyük Altcoin’de Son Durum: ETH İçin Önemli Seviyeler

İlayda Peker

Son birkaç gündür kripto para birimleri stabil şekilde ilerliyor ve aslında ani iniş ve çıkışlardan sonra konsolide oldukları görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 38.000 dolarlık desteği korurken, piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH), 2.500 dolarlık desteği koruyor gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatı

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan Ethereum, yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.550 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde stabil ilerleyen ETH, 1 hafta önceki fiyatlara göre %2 artış yaşamış durumda.

Grafiklere göre ETH her ne kadar 2.500 dolarlık önemli seviye üzerinde bulunsa da 2.600 ve 2.620 dolarlık kilit direnç seviyeler altında işlem görüyor. Ancak analistlere göre boğaların 2.500 dolarlık desteği koruyor olması pozitif bir işaret olabilir.

Şu anda bir konsolidasyon yaşayan ETH, 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Yukarı yönlü ilk direncin ise 2.565 dolar bandında olabileceği ifade ediliyor.

ETH Önemli Destek ve Dirençler

Analistlere göre yukarıda da belirtildiği gibi ilk direnç 2.565 dolarda olabilir. Buna ek olarak 2.565 doların üzerinde bir sonraki direncin 2.595 dolarda olabileceği düşünülüyor. ETH/USD paritesi eğer bu iki önemli direnci kırararsa ve 2.600 doların üzerine yükselmeyi başarırsa 2.620 dolara doğru bir hamle olabileceği ifade ediliyor.

Ancak eğer Ethereum 2.600 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlatamazsa, başka bir düşüş yaşanabilir. Aşağı yönde ilk desteğin 2.540 dolar seviyesine yakın olduğu düşünülüyor. Bir sonraki büyük destek ise 2.500 dolar seviyesinde.

Analistlere göre, 2.500 dolarlık destek bölgesinin altında bir kapanış, boğalar üzerinde çok fazla baskı yaratabilir. Bir sonraki büyük destek 2.420 dolar seviyesine yakın olabilir ve düşüşün devam etmesi halinde bunun altında önümüzdeki günlerde ETH’nin 2.350 dolar seviyesine doğru hareket etme riski var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Rusya’dan Dolayı Kripto Para Yaptırımları Gelebilir! Asya Ülkeleri Harekete Geçti!

Sonraki Haber

Binance’e Bir Ülkeden Daha Yeşil Işık Geldi

İlgili Haberler