Bitcoin Haftalık Kapanışı! Önümüzdeki Hafta Kritik Olacak!

Fatih Uçar

Önümüzdeki hafta gelecek muhtemel faiz artışı Bitcoin fiyatı üzerinde son derece etkili olacak. Beklentiyi fiyatlayan Bitcoin halen bir sürpriz yapmaya hazır görünüyor. Peki haftalık kapanışa az bir süre kalmışken Bitcoin nasıl bir yol izleyecek? Altcoinler daha fazla düşer mi?

Bitcoin Haftalık Kapanışı

Fed’in faiz oranları konusundaki kararı Çarşamba günü verilecek ve kripto para yatırımcıları tamamen buna odaklandı. Bitcoin yeniden 38.000 dolarlık destek bölgesini test etmeye hazırlanıyor. Gün içinde fiyat 38.370 dolara kadar düştü.

Parite, Wall Street’te haftayı sakin bir şekilde bitirmişti, hafta sonu aynı şekilde sakin geçiyor. Bitcoin 1000 dolarlık bir aralıkta hareketlerine devam ediyor. Şimdi, dikkatler Pazar günkü kapanışın ötesinde, özellikle ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarına ilişkin yaklaşan kararına odaklandı. 16 Mart’a kadar, varsayılan faiz artırımının boyutu, riskli varlıklar için büyüklüğüne bağlı olarak geçici oynaklık ve hatta daha uzun süreli bir eğilim değişikliği sağlayabilir.

Bitcoin Düşer Mi?

Rusya ve Ukrayna arasındaki durum da benzer şekilde, müzakereciler arasında uzlaşmanın er ya da geç gerçekleşebileceğine dair zayıf işaretler arasında ana odak noktası olmaya devam etti. Bitcoin grafiği, Fed’in kararından önce 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalama (WMA) arasındaki hareket ediyor. Altcoinler fiyatın ani yön değişiminden ciddi zarar görebilir.

Popüler analist Crypto Ed, önemli destek veya direnç yeniden testlerinin olmaması nedeniyle hafta sonu hareketini “yavaş” olarak nitelendirirken, diğer analist Matthew Hyland, Bitcoin‘in davranışını “boya kurumasını izlemeye” benzetti.

Decentrader’a göre, Bitcoin sırasıyla 20.000 dolar ve 30.000 doların hemen üzerindeki 200WMA ve logaritmik büyüme eğrisi arasında bir harekete hazırlanıyor. Böyle bir olayın gerçekleşmesi durumunda potansiyel makro destek seviyeleri oluşturabilir.

Decentrader şunları söyledi;

“Böyle bir çöküş, Bitcoin‘i, tırmanmaya devam eden ve şu anda ilk kez 30.000 doların üzerinde olan logaritmik büyüme eğrisinin dibine doğru indirebilir. Bunun ötesinde, aynı zamanda tırmanan ve şu anda 20.500 dolarda olan 200WMA ihtimal dahilindedir”.

Ancak hisse senetleri için, yoğun düşüşlerle dolu bir haftadan sonra hoş bir dinlenme oldu. Rusya borsası hafta boyunca kapalı kaldı ve aynı şekilde en az 18 Mart’a kadar hisse senedi işlemleri yapılmayacak.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

NFT’lerin Önlenemez Yükselişi: Yıl Yıl NFT Verileri!

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Topluluğu Büyüyor! Fiyatı Artacak Mı?

İlgili Haberler