En Büyük Altcoin Ethereum, Piyasa Değeri İle Dev Şirketleri Geride Bıraktı!

Mert Bahçe

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH), gün içerisinde 4.300 doların üzerine tırmanarak rekor geliştirdi. ETH, bu performansıyla %10’luk bir artışla bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 500 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Ethereum Dev Şirketleri Geride Bıraktı

En büyük altcoin Ethereum, ralliye devam ediyor. ETH rallisi bugün yeni rekorlar gördü. Infinite Marketcap verilerine göre Ethereum (ETH); Samsung, Visa ve JPMorgan Chase gibi devleri geride bıraktı. Ethereum’da yaşanan mega boğa koşusu, en büyük finans ve teknoloji devlerini geride bırakmasıyla sonuçlandı. Bu bağlamda Ethereum (ETH) dünyanın en değerli 16. varlığı olmayı başardı.

Birçok analist, Ethereum’un boğa koşusuna devam edeceğini öngörüyor. Hatta bazıları, ETH 2021 fiyat hedefini 10.000 dolar olarak açıkladı. Bu beklenti gerçekleşirse Ethereum, ilk on küresel varlık arasında kendine yer bulabilir. Ethereum’un 2.0 güncellemesinin etkileri sürerken uzmanların da yükseliş trendini doğrulaması en popüler ikinci kripto paranın inanılmaz seviyelerine ulaşmasına katkıda bulundu. Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 4.297 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ethereum Zincir İçi Göstergeleri Yükselişin Devamını Gösteriyor

En popüler ikinci kripto para Ethereum fiyatı bir aylık zaman diliminde %100’ün üzerinde artış kaydetti. Zincir içi ölçümleri bu ralli ile eş zamanlı olarak iyileşmeler gördü. Toplam işlem oranı, akıllı sözleşmeler, Uniswap işlemleri gibi ağ ölçümleri büyük aşama kaydetti.

Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum balina işlemlerinin geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğünü açıklamıştı. ETH günbegün kazançlarını artırmaya devam ediyor. En büyük altcoin 2021 yılında %500’ün üzerinde artış kaydetti. Bunun yanı sıra lider kripto para birimi Bitcoin’de bu oran %100 ile sınırlı kaldı.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

JPMorgan Analistleri: “Ethereum (ETH) 1.000 Dolardan İşlem Görmeli”

Sonraki Haber

Wall Street’teki Boğa Heykelinin Önüne Bırakılan SHIB Heykeli Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler