1 Haftada Yüzde 33 Yükselen Ethereum (ETH) 4.000 Doların Üzerinde!

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum’un (ETH) fiyatı bugün ilk kez 4.000 doların üzerini gördü. Geçtiğimiz haftadan bu yana sessiz sakin bir şekilde yükselen ETH, son 1 hafta içinde %33’ten fazla yükselmiş oldu.

Ethereum Artık 4.000 Dolar

Yazının kaleme alındığı anda 4.100 dolardan işlem gören ETH’un piyasa değerinin de 475,2 milyar dolar olduğu ifade edilebilir. Bu noktada piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un bundan sadece bir hafta önce 3.000 dolarlık önemli seviyeyi gördüğünü ve sadece 1 haftada 4.000 dolarlık başka bir önemli seviyenin üzerine kendisini attığını belirtmek gerekiyor.

Bunlara ek olarak Ethereum her ne kadar yılbaşından bu yana yüzde 400’den fazla değer kazanmış olsa da analistler ETH’un artış için önünde daha çok alan olduğunu ve 5.000 dolarlık ilk hedeften sonra 10.000 doların 2021 yılı bitmeden görüleceğini ifade ediyorlar.

Örneğin; son zamanlarda kripto para ekosistemi hakkında sık sık yorumlar yapan milyarder Mark Cuban, Ethereum’un yukarı yönlü hareketinin devam edeceğini ve ETH’un lider kripto para birimi Bitcoin’den çok daha iyi performans sergilemesinin mümkün olduğunu ifade ediyor.

Piyasa Hakimiyeti Büyüyor

ETH’da yaşanan fiyat artışları ile hem piyasa değeri hem piyasa hakimiyetinde artışlar olduğu görülüyor. ETH, 475 milyar dolarlık bir piyasa değerinin üzerinde seyrederken piyasa hakimiyeti de %19 seviyelerine ulaşmış durumda.

Verile değerlendirildiğinde Ethereum’un 3 yıl sonra ilk defa bu kadar yüksek bir hakimiyet seviyesi elde ettiği görülüyor.

Bunlara ek olarak AssetDash, Ethereum’un piyasa değerine göre ilk 20 en büyük varlığa girdiğini bildirdi. Şu an itibariyle ETH, Johnson & Johnson, Walmart, Mastercard, NVIDIA, Bank of America, PayPal gibi devlerden daha büyük bir piyasa değerine sahip.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin (BTC) Gelecek Yüzyılın Hakimi Olacak”

Sonraki Haber

Elon Musk’ın Dogecoin Hamleleri Bitmiyor: SpaceX DOGE Kabul Edecek

İlgili Haberler