Bitcoin (BTC)’e Herkesin Akın Etmesi İçin Gereken Şey!

Fatih Uçar

Öyle bir şey olmalı ki tüm kurumsallar ve bireysel yatırımcılar Bitcoin almak için yarışa girsin. Whalemap’ın bunun için bir cevabı olabilir. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 40.200 dolardan alıcı buluyor ve altcoinler toparlanmaya başladı. Peki Bitcoin’e insanların akın etmesini sağlayacak gelişme ne olurdu?

Herkes Bitcoin Alır

Araştırma, 27 bin dolarlık dibin Bitcoin fiyatının nihai alım-satım fırsatı olduğunu söylüyor. Bu gerçekleşemeyebilir ancak bu seviyeye bir çöküş Bitcoin’e yatırım iştahını artırabilir. 28 Nisan’daki bir tweet’te, zincir üstü analiz platformu Whalemap, “birçok” yatırımcının piyasaya nerede girmesi gerektiğini belirlemek için balina desteğini kullandı.

Bitcoin tarihindeki en önemli konsolidasyon bölgesine odaklanan Bitcoin balinaları ile bunların alım ve satımı önemlidir. Geçen ayki 50.000 dolara yakın baskı, diğer şeylerin yanı sıra, büyük hacimli satıcılar tarafından engellendi. Şimdi, 30.000 dolarlık bir “nihai dip” balinaların bir makro taban oluşturmasını sağlayabilir.

Bitcoin Dip Seviyesi

Whalemap için, 27.000 $ ‘dan toplu olarak satın alınan Bitcoinler bu seviyenin (geçen Temmuz’dan itibaren 2021 yıllık açık ve dip seviyesinin hemen altında) izlenecek seviye olduğu anlamına geliyor. Whalemap şunu söyledi;

“25.000- 27.000 dolar alanı birçokları için maksimum acıdır. Oraya varırsak Bitcoin‘de dibi görmüş oluruz”.

Whalemap, potansiyel fiyat hedefinin temeli olarak cüzdan boyutuna göre sıralanmış bir Bitcoin gerçekleşen fiyatının haritasını yayınladı. Gerçekleşen fiyat, her bir Bitcoin’in en son hangi fiyatta hareket ettiğini gösterir ve bu da hem alıcılar hem de satıcılar için 25.000–27.000 ABD Doları arasında önemli bir değişim noktası yapar.

Satın alma alışkanlıklarına daha geniş bir açıdan bakıldığında Nisan, olumsuzluklara rağmen hayal kırıklığına uğratmadı. Zincir içi analitik firmaları Glassnode ve CryptoQuant’tan elde edilen veriler, BTC‘nin borsalardan ayrılma eğiliminin yalnızca hızlanmadığını, aynı zamanda nadiren görülen seviyelere ulaştığını gösteriyor. On-Chain College Twitter hesabı, Glassnode’un döviz net pozisyon değişikliği rakamlarının açıklamalı bir tablosunun yanında, “Bitcoin Borsa Bakiyesindeki 30 günlük değişiklik, son iki yılda yalnızca birkaç kez gördüğümüz negatif seviyelere ulaşıyor” dedi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Konut Kiralama İşlemlerinde DOGE ve SHIB Dönemi!

Sonraki Haber

En Büyük 3. Balinadan Dev Bitcoin Alımları!

İlgili Haberler