En Büyük 3. Balina Düşüşleri Fırsata Çeviriyor!

İlayda Peker

Borsalar dışındaki en zengin Bitcoin cüzdanı olarak görülen balina, kripto para piyasasında düşüş devam ederken bir alım çılgınlığında gibi görünüyor. Elinde tuttuğu Bitcoin’ler noktasında iki borsa cüzdanından sonra üçüncü en büyük borsa cüzdanı konumunda bulunan balina, geçen ay 4.816 adet alım yaptı ve cüzdanın değeri 102 milyon doları aştı.

Balina Alım Yapıyor

Haziran ayının başında, söz konusu Bitcoin cüzdanı 127.873 BTC’ye sahipti. Geçen ay boyunca, cüzdan çeşitli miktarlarda çok sayıda Bitcoin satın aldı. Elde edilen verilere göre en son satın alma bugün balinanın 3.58 milyon dolar değerinde 186 BTC almasıyla gerçekleşti. Son birkaç gün içinde balina ayrıca sırasıyla 11,31 milyon dolar ve 16,94 milyon dolar değerinde 601 BTC ve 815 BTC aldı. Ay boyunca yapılan diğer alımlar 36 BTC ile 488 BTC arasında değişiyordu.

Bunlara ek olarak elde edilen veriler göre balina Haziran ayı içinde sadece bir satış yaptı ve 500 BTC sattı. Lider kripto para birimi Bitcoin bir ay önce yaklaşık olarak 30.000 dolar değerindeydi. Ancak şu anda 20.000 dolar altında işlem görüyor.

Balina Sayıları Artıyor

Haziran ayında IntoTheBlock, giga-balinaların sayısının yeni bir zirveye ulaştığını açıkladı. Yapılan açıklamalarda, “Giga balinalarının BTC varlıkları yeni bir rekor kırdı. 100.000’den fazla BTC’ye sahip kuruluşların sahip olduğu BTC miktarı Cuma günü yeni bir zirveye ulaştı. 776.000’den fazla BTC, son 30 günde %16’nın üzerinde büyüyen 100.000’den fazla BTC’ye sahip toplam 5 adres tarafından tutuluyor.” sözleri kullanıldı.

Bunlara ek olarak daha küçük Bitcoin sahiplerinin de birikim yaptıkları görülüyor. İçinde 1 BTC’den az miktarda Bitcoin bulunan adreslerin 2022 yılında agresif bir alım sürecinde oldukları ifade ediliyor. 1 Ocak’tan bu yana ise 113.884 BTC alımı gerçekleştiği belirtiliyor.

Dolayısıyla bu verilere bakıldığında balinaların düşüşleri bir alım fırsatı olarak değerlendirdikleri ifade edilebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Uzun Ayı Piyasası: Dip Seviye Görüldü Mü?

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Yorumları! Yatırımcıları Neler Bekliyor?

İlgili Haberler