Bitcoin’de Uzun Ayı Piyasası: Dip Seviye Görüldü Mü?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi yukarı yönlü hareketlerini devam ettiremedi ve fiyat yeniden 20.000 dolar seviyesinin altına geriledi. Dün 19.000 doların altına da gerileyen Bitcoin (BTC), bugün 19.000 dolar seviyesini korumak için çabalıyor.

Bitcoin’de Uzun Ayı Piyasası

Bitcoin ve altcoin’lerde uzun zamandır bir düşüş trendi yaşıyoruz ve Bitcoin’in hisse senetleri ile korele bir şekilde ilerlemesi analistlerin bir süre daha düşüş trendinin devam edeceğini düşünmesine sebep oluyor. Yapılan açıklamalara göre Wall Street’te hafta sürpriz olmadan beklendiği gibi kapandı ve bu da kripto paralarda çok fazla volatilitenin görülmemesine sebep oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin şu an için 18.500 dolar ile 21.000 dolar bandında bir fiyat sıkışması yaşıyor gibi görünüyor ve yazının kaleme alındığı sırada 19.000 dolar sınırında işlem görüyor.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’den gelen emir defteri verileri, BTC/USD‘nin spot fiyata yakın alım ve satım likiditesi arasında kaldığını gösteriyor. Bunun da yatırımcılar hamle yapana kadar volatilitenin olmayacağını gösterdiği ifade ediliyor.

Buna ek olarak analistlere göre grafiklere uzaktan bakınca işlerin boğalar lehine dönebileceği ifade ediliyor. Piyasanın popüler analistlerinden Altcoin Sherpa yaptığı açıklamalarda dip seviyeler görüldükten sonra birikim aşamasının ve konsolidasyon sürecinin aylar alabileceğini ifade ediyor. Bu sebeple de analist dip seviyelerin bir süre daha gelmeyebileceğini ve birkaç piyasanın sıkıntılı olabileceğini ifade ediyor.

“Henüz Dip Gelmedi”

Altcoin Sherpa’ya ek olarak popüler analist Rekt Capital de aynı görüşte gibi görünüyor. Analist yaptığı açıklamalarda henüz dip seviyesinin gelmediğini, bu sebeple de yeni bir yükseliş trendinin başlamasının aylar sürebileceğini ifade ediyor. Bu noktada Rekt Capital, yatırımcıların Bitcoin’lerini soğuk cüzdanlara çekmelerini ve bekleme sürecine geçmelerini tavsiye ediyor.

Bunlara ek olarak analistler göre önümüzdeki bir ya da iki hafta Bitcoin, dolayısıyla altcoin’ler için çok önemli olabilir ve yeni dip seviyeler görülebilir. Dip seviyenin aylar sonra değil de bir iki hafta içinde görülmesi de yatırımcıların bir nebze olsun rahatlamasını sağlayabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

Sonraki Haber

En Büyük 3. Balina Düşüşleri Fırsata Çeviriyor!

İlgili Haberler