En Büyük 3. Balina Durmuyor: BTC Alımları Devam Ediyor!

İlayda Peker

Borsa cüzdanları dışında dünyanın en büyük Bitcoin balinası konumunda bulunan yatırımcı piyasalarda görülen volatil hareketlere rağmen BTC alımlarını devam ettiriyor gibi görünüyor. Bazı analistlere göre balina hamleleri piyasada takip edilmesi gereken en önemli etkenlerden biri.

Balina Alıma Devam Ediyor

BitInfoCharts’tan elde edilen bilgilere göre balina bu ay net varlıklarını 927 Bitcoin artırdı. Yapılan açıklamalara göre adres, 7 Haziran’da 300 BTC satın aldı, 9 Haziran’da 500 BTC sattı ve ardından 13 Haziran’da 425 BTC, 14 Haziran’da 488 BTC ve 15 Haziran’da 214 BTC satın aldı.

Bunlara ek olarak bahsi geçen balinanın, Binance ve Bitfinex soğuk cüzdanlarından sonra dünyanın en zengin üçüncü cüzdanı olduğunu belirtmekte fayda var. Bitcoin yaşanan son düşüşler sonrasında bir haftada %30 gerileme sergiliyor ve yazının yayına hazırlandığı sırada 21.220 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde artış yaşanmış olsa da BTC hala rekor seviyesinin oldukça altında.

Balinalar Hala İlgili

Bunlara ek olarak kripto analiz firması Santiment, balinaların 22.000 dolar civarında işlem gördüğünde BTC‘ye ilgi gösterdiğini belirtiyor. Yapılan açıklamalarda, “Bitcoin’in ağında, UTC [Pazartesi] 14:00 ile UTC [Pazartesi] arasında 100 bin doları aşan toplam 12.969 balina işlemi gerçekleşti. Bu, Mayıs 2021’den bu yana en büyük miktardı ve balinaların 22.000 doları büyük bir BTC ilgi seviyesi olarak kabul ettiğini gösteriyor.” sözleri kullanıldı.

Ayrıca Santiment, sosyal metriklerin, bu hafta başlarındaki kripto düşüşünden bu yana “dipten satın almakla” ilgilenen insan sayısının arttığını gösterdiğini söylüyor. Firma, bunun kısa vadeli fiyat artışlarına yol açma eğiliminde olduğunu, ancak uzun vadede volatilitenin devam edeceğini ifade ediyor.

Dolayısıyla yatırımcıların mevcut piyasada takipte kalmasında ve temkinli olmasında fayda olduğu düşünülüyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Piyasasında Son Durum: Yeniden Yeşil

Sonraki Haber

El Salvador Yeniden Bitcoin Alımı Yapacak Mı?

İlgili Haberler