Elon Musk’tan Yatırım Tavsiyesi!

İlayda Peker

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’da yatırım tüyoları paylaştı. Musk yaptığı açıklamalarda hisse senetlerine ve şirketlere değindi ve piyasada satışlar olduğunda yatırımcıların panik olmaması gerektiğini ifade etti.

Musk’ın Düşünceleri

Elon Musk yaptığı açıklamalarda yatırımcıların inandıkları şirketlerden hisse satın almalarını ve sadece ürün ve hizmetlerin kötüye gittiğini düşünüyorlarsa satış yapmaları gerektiğini dile getirdi. Bu noktada Musk, piyasada bir satış olduğunda eğer yatırımcılar ürün ya da hizmete güveniyorlarsa satış yapmamalı. Bu uzun vadede yatırımcının işine yarayabilir.

Musk yaptığı açıklamalarda, sık sık yatırım stratejileri seçimiyle ilgili sorular aldığını ifade etti ve bu doğrultuda yorumlarda bulundu. Musk konuyla ilgili olarak, “İnandığınız hizmet ve ürünleri sunan birkaç şirketin hisselerini satın alın. Bunları yalnızca şirketin ürün veya hizmetlerinin popülerliğini kaybettiğini görürseniz satın. Piyasanın paniğe kapıldığı dönemlerde panik yapmayın.” sözlerini kullandı.

Musk, kendi görüşüne göre bu tür tavsiyelerin uzun vadede piyasa katılımcılarına iyi hizmet edeceğini de sözlerine ekledi.

Elon Musk ve Kripto Para Birimleri

Elon Musk, toplam servetinin bir kısmını kripto para birimine yatırdığını çok daha önce açıklamıştı. Musk’a göre dijital varlıklar enflasyonla mücadele etmesine yardımcı oluyor. Tesla’nın başkanının kripto portföyünde Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin‘in yer aldığı biliniyor.

Buna ek olarak araştırmacılara göre, Amerikalı yatırımcıların %37’si en az bir kez Musk’ın tweetlerine dayanarak yatırım kararları verdi.

Ayrıca Musk’ın yatırım tweeti altında kullanıcılar, işadamının yatırım tavsiyesinin etkinliğini tartışmaya başladı. Kullanıcılar, kendisi tarafından önerilen planın pratikte uygulanmasının zor olduğunu kaydetti. Kullanıcılara göre kaliteli mal üreten veya popüler hizmetler sunan birçok şirket özel ve sıradan insanlar onlara yatırım yapamaz.

Ayrıca kullanıcılar, Tesla’nın 2022 Nisan sonu hisse satışının onun tavsiyesi ışığında son derece şüpheli göründüğüne de dikkat çekti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Kullanım Durumu Artıyor! SHIB’de Neler Oluyor?

Sonraki Haber

Kripto Paralar Neden Düştü? Altcoinler Yükselecek Mi?

İlgili Haberler