Elon Musk’tan Dogecoin Yatırımcılarını Heyecanlandıran Bir Açıklama Geldi!

İlayda Peker

Tesla CEO’su Elon Musk, uydu internet sağlayıcısı Starlink’in en büyük şaka coin olarak görülen Dogecoin‘i (DOGE) kabul etmeye başlayabileceği yönünde bir sinyal verdi.

Girişimci isim topluluktan gelen böyle bir talebe göz kırpan yüz emojisi ile yanıt verdi. Öte yandan Starlink, gezegenin en ücra köşelerindeki müşterilere yüksek hızlı geniş bant internet sunmayı hedefliyor. Şirketin şu anda düzinelerce fırlatma gerçekleştirdikten sonra yaklaşık 2.000 işlevsel uydusu bulunuyor. Hizmet, donanım kiti için 499 ABD doları ödemenin yanı sıra aylık 99 ABD doları tutarında.

Buna ek olarak Musk’ın başında bulunduğu SpaceX de Dogecoin ödemelerini etkinleştirebilir. Daha önce ortaya çıkan haberlerden de anlaşıldığı üzere uzay araştırma şirketi, 2022’nin ilk çeyreğinde fırlatılması planlanan DOGE-1 adlı bir ay görevi için DOGE‘yi zaten kabul etmiş durumda.

Öte yandan e-araba üreticisi Tesla’nın ürünlerinin bir kısmı Dogecoin ile satın alınabiliyor. Bu gelişme şaka coin’in fiyatını olumlu etkilemiş ve gözle görülür yükseliş yaşanmıştı. Ayrıca Elon Musk’ın yaptığı açıklamaların çoğunlukla DOGE fiyatını yukarı yönlü etkilediği de ifade edilebilir.

BTC, DOGE ve Elon Musk

Geçen Mart ayında Tesla, Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı ancak daha sonra çevresel kaygılar nedeniyle kısa süre içinde Bitcoin ödemeleri askıya alındı. Musk ayrıca Ocak ayı sonlarında McDonald’s’ı Dogecoin’i kabul etmesi için ikna etmeye çalıştı ancak fast food devi bu girişime gülerek yanıt verdi.

Bu arada Dogecoin, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para arasına geri döndü. Meme token’ı, rakip Shiba Inu ile birlikte son 24 saat içinde bir miktar yükseliş yaşadı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü Analist SOL ve ETH Yatırımcılarını Uyardı!

Sonraki Haber

Bitcoin, Teknoloji Hisselerinden Daha İyi Performans Sergiliyor!

İlgili Haberler