Elon Musk’tan Bir Tartışmalı Web 3.0 Paylaşımı Daha!

İlayda Peker

Tesla CEO’su Elon Musk, son zamanlarda gerek kripto para birimleri ile gerekse de Web 3.0 teknolojisi ile yakından ilgili. Musk son olarak yine Twitter üzerinden Web3 ile ilgili bir mem paylaşımı yaptı.

Elon Musk ve Web 3.0

Popüler isim tarafından yayınlanan üç görselli şekilde paylaşılan mem, internetin evrimini tasvir ediyor gibi görünüyor. Web1 bölümünde Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin’in bir fotoğraflarını görüyoruz.

İkinci görselin ise 2000’lerin başında Silikon Vadisi kahini Tim O’Reilly tarafından kullanılan bir terim olan Web 2.0’a ayrıldığını görüyoruz. Bu nedenle mem, David Fincher’ın Oscar ödüllü filmi “Sosyal Ağ” da Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’i canlandıran aktör Jesse Eisenberg’in bir resmini gösteriyor.

Son görselde ise Web3’e yer veriliyor. Bu görselde Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in Ethereum odaklı bir konferans olan ETHDenver’deki bir konferansta giydiği kostümle fotoğrafı yer alıyor.

Bu noktada Elon Musk’ın bu paylaşım ile neyi hedeflediği henüz bilinmiyor ancak kripto para topluluğunun Musk’a yanıt olarak mem paylaşımları yaptığı görülüyor.

Buterin’in Kıyafet Seçimleri

Buterin’in son kıyafet seçimleri de ekosistemde ses getirdi. Bazı kişiler Buterin’in giydiği ayı kostümünün bir ayı piyasası sinyal olduğunu şaka yollu dile getirirken, ETH kurucusunun Shiba Inu görselli pantolonu da dikkatleri çekti.

Bunlara ek olarak yaşanan büyük artışlardan sonra Buterin, bir kripto kışının piyasa için faydalı olacağını düşündüğünü dile getirmişti. Şu anda özellikle uluslararası alanda yaşanan gelişmeler nedeniyle kripto para birimlerinde belirsizlik sürüyor ve ani düşüşler yaşanabiliyor.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Grayscale, Bitcoin (BTC) ETF Kampanya Başlattı!

Sonraki Haber

Eski SEC Yöneticisinden İddialı Açıklama: Ripple (XRP) Kazanabilir!

İlgili Haberler