Dogecoin (DOGE) Kurucusu Bu Durumdan Şikayetçi!

İlayda Peker

Popüler meme token Dogecoin‘in (DOGE) kurucusu olarak tanıdığımız Shibetoshi Nakamoto, insanların sürekli olarak ondan DOGE fiyatını 1 dolara yükseltmesini istemesi sebebiyle sitemde bulundu.

Dogecoin ve 1 Dolar Baskısı

Kurucu isim, Dogecoin fiyatını artırma olasılığı hakkında yaptığı açıklamalarda, DOGE yatırımcılarının kendisinin dikkatini çekmek için farklı ifadeler kullandığından yakındı. Shibetoshi Nakamoto, bazı Dogecoin destekçilerinin dolaylı olarak arzı yakarak ve üretilebilecek toplam kripto para birimi sayısına bir sınır koyarak DOGE’nin fiyatını 1 dolara yükseltmesini istediğini belirtti.

Shibetoshi Nakamoto, insanların kendisine sorduğu soruları açıkladığı son tweetinde, bunu yapacak protokollere sahip olmadığı için Dogecoin arzını yakamayacağını ifade etti. Ayrıca Shibetoshi Nakamoto, Dogecoin arzının sınırlamanın, göze alamayacağı büyük bir risk olan DOGE‘nin güvenliğini yok edebileceğini de sözlerine ekledi.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, 2013 yılında piyasaya sürülen ve başlangıcından bu yana ciddi bir artış kaydeden ilk meme kripto para birimi olarak tanımlanabilir. Kripto paranın değeri Mayıs 2021’de 0,73 dolara yükseldi ancak sonrasında DOGE %80’de fazla bir düşüş yaşadı.

Öte yandan Dogecoin’in bir kullanım durumu olmaması bir yana, uzmanların çoğu kripto para biriminin tasarımının da 1 dolara ulaşmak için yeterli olmadığını ifade ediyor. Bitcoin ve Ethereum gibi çoğu kripto para biriminin aksine, Dogecoin’in sabit bir toplam arzı yok. Yani madencilerin her zaman mevcut fiyatından mümkün olduğunca çok sayıda DOGE basmasına izin veriliyor.

Bunun anlamı, Dogecoin arzında herhangi bir üst sınır olmadan, madencilerin istedikleri zaman birkaç kripto para birimini basıp büyük borsalarda alıp satabilmeleri ve böylece fiyatının düşmesine neden olması olarak yorumlanıyor.

Ancak Dogecoin, buna rağmen Mark Cuban ve Elon Musk gibi popüler küresel figürlerden büyük destek alıyor. Örneğin; bu yılın başlarında Musk, insanların bazı ürünleri için DOGE’lerini bir ödeme yöntemi olarak kullanabileceğini doğruladı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Nasıl 0,10 Dolar Görebilir?

Sonraki Haber

Kazakistan 13 Kripto Madencilik Tesisinin Fişini Çekti

İlgili Haberler