Elon Musk’ın Web 3.0 Paylaşımı Büyük Dikkat Çekti!

İlayda Peker

Son zamanlarda NFT’ler, metaverse ve Web 3.0 popüler konular haline geldiler. Piyasanın yakın bir takipçisi olan Tesla CEO’su Elon Musk da Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Web 3 teknolojisine değindi.

“Web 3’ü Gören Var Mı?”

Twitter üzerinden kripto para birimleri ile ilgili sıkça yaptığı paylaşımlar ile dikkat çeken Musk son gönderisinde NFT’ler ve metaverse’den sonraki trende değindi ve “Web 3’ü gören var mı?” sözlerini kullandı. Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey ise “A ile Z arasında bir yerlerde” paylaşımı ile Musk’ın tweet’ini yanıtladı.

Öte yandan Web 3 teknolojiler internetin geleceği olarak tanımlanıyor. Hatta çoğu kişiye göre blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri de Web 3’ün ayrılmaz birer parçası olacak. Dolayısıyla Musk’ın bu paylaşımı büyük bir ilgi çekti. Çünkü Musk gerek Bitcoin gerekse de Dogecoin gibi şaka coin’ler noktasında yaptığı paylaşımlarda büyük dikkat çekiyor.

Musk ve NFT Paylaşımı

Elon Musk attığı tweet’ler ile kripto para gündeminde sürekli popülerliğini koruyor. Musk geçtiğimiz günlerde NFT’ler ile ilgili yaptığı bir paylaşım ile de dikkatleri çekmişti. Paylaşımda “Bahsettiğiniz NFT’ler şu anda bizimle aynı odadalar mı?” sözleri geçiyordu.

Bilindiği gibi NFTler özellikle 2021 yılında oldukça popüler hale geldiler ve bazı kişiler bu yeni alanda milyon dolarlar kazandı. ancak hala çok yeni olan bu ekosistem çoğu kişi tarafından anlaşılamıyor ya da yanlış yorumlanıyor. dolayısıyla NFT noktasında hala uzun bir yolumuz var.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi İle Ortaklık Kurdu

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Arzının Büyük Çoğunluğu Balinaların Elinde!

İlgili Haberler