Visa, NFT Alanındaki Potansiyele İnanıyor: Çalışmalar Hız Kazandı

Mert Bahçe

Ödeme devi Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield, Yeni Delhi TV ile gerçekleştirdiği röportajda, şirketin bu ayın başlarında Küresel Kripto Danışmanlık hizmetini başlattıktan sonra ekosistemi desteklemeye devam edeceğini belirtti. Sheffield kripto para endüstrisini şöyle tanımladı: “Kriptolar harika bir varlık sınıfı.”

Kripto Başkanı’nın Açıklamaları

Cuy Sheffield, kripto para birimlerinin artık eskisinden daha fazla finansal şirketi çektiğini aktardı. Kripto para sahibi olanların yaklaşık %40’ı normal bankalardan ayrılmaya ve kripto para birimlerine dayalı ürünler sunan platformları kullanmaya başlamaya istekli olduğu kaydedildi.

Ayrıca Sheffield, kripto para endüstrisinin son birkaç yılda yalnızca yatırım ve ödemelerden, müzik ve sanat eserlerini keşfetmeye kadar büyük ölçüde genişlediğine dikkat çekti. Kripto para tabanlı uygulamalar tüketicilerin günlük yaşamlarına sıkı bir şekilde entegre edildiğinde kesinlikle süper uygulama olma potansiyeli taşıyor.

Visa, NFT alanını yakından takip ediyor. Sheffield’ea göre Visa, giderek daha fazla kullanıcının bu trene atlamasıyla hızla gelişne ve büyüyen bir trend haline geldiği için NFT alanında çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin daha önve kullanılmamış şekillerde olduğu kadar, NFT’lerden yararlanma potansiyeline sahip olduğuna inanılıyor.

Visa, NFT Sektöründeki Çalışmalarını Yoğunlaştırıyor

NFT’ler şirketin düşük ön maliyetlerle dijital ürünler üretmesine ve satmasına imkan tanır. Bu ürünler anında kullanıcıların dijital cüzdanlarına gönderilebilir. Visa’nın kripto başkanı, gelecekte bir kullanıcının cüzdanının ve e-posta adresinin benzer değer ve öneme sahip olacağına inanıyor.

Öte yandan Visa, kripto para alanındaki çalışan sayısını yüzlerce kişiye üykseltti. Visa’nın kripto endsütrisindeki çalışma ölçeği son zamanlarda büyük ölçüde hız kazandı. Kripto üzerinde çalışan personel sayısı, son zamanlarda sadece bir avuçtan yüzün üzerine tırmandı. Ayrıca ödeme devinin kripto şirketleriyle imzaladığı ortaklıkların sayısı 60’a yükseldi.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tecrübeli Analist Uyardı: Bu Sebeple Bitcoin’de Düşüş Daha Devam Edebilir!

Sonraki Haber

BingX, Küresel Yatırımda Etkileşimi Kolaylaştırmak için Sosyal “Feed” İşlevini Başlattı

İlgili Haberler