Elon Musk’ın Tweeti XRP Topluluğunun Dikkatini Çekti, İşte Attığı Tweet

Bitcoin Haber

Eksantrik tekno patronu ve santimilyarder, Twitter sahibi Elon Musk, takipçilerinden oluşan ordusunu şaşırtarak onlara “düşünmeleri için bir tweet” verdi. İşte o zaman popüler XRP savunucusu @MackAttackXRP, XRP’yi Elon Musk’ın dikkatine sunma fırsatını yakaladı.

Elon Musk Bugün Ne Demek İstiyor?

Musk’ın tweet’i bu kez tek bir harften, X’ten oluşuyor. Çok sayıda takipçisi hemen İngiliz alfabesinin diğer harfleriyle şaka yollu yanıtlar vermeye, tweet’in ne anlama geldiğini sormaya ya da alaycı yanıtlar göndermeye başladı. Hatta bazıları bunun Musk’ın çocuğunun adı olup olmadığını bile sordu. Musk’ın Kanadalı şarkıcı Grimes’tan olan en küçük oğlu 2020 yılında doğdu ve adı kısaca X AE A-XII – X. Musk ve Grimes’in 2022’de dünyaya gelen kız çocuğu ise Y adını taşıyor.

Bununla birlikte, XRP ordusunun aktif bir takma ad üyesi olan @MackAttackXRP, Musk’ın aslında kastettiği şeyin XRP olabileceği umuduyla XRP kripto para biriminin logosunu içeren bir resim paylaştı.

Ancak Musk, yalnızca halkın para birimi olduğuna ve ödemeler için Bitcoin‘den daha uygun olduğuna inandığı meme kripto para birimi Dogecoin’e sadık kaldığını birçok kez teyit etti.

Yine de Musk, DOGE dışında BTC ve ETH’ye de sahip. Musk tweetlerinde XRP’den hiç bahsetmedi ya da bu kripto para birimiyle ilgili görüşünü başka bir şekilde paylaşmadı. Ancak tweetlerinde sık sık DOGE’den bahsediyor. En son bu hafta Pazartesi günü, Musk’ın Mart ayında Twitter’da kamuya açık bir anlaşmazlık yaşadığı engelli bir Twitter çalışanının tweet’ine yanıt verdi.

Twitter Logosu

Geçtiğimiz hafta, Twitter topluluğu ile birlikte kripto topluluğu, Twitter’daki ikonik mavi kuşun gittiğini ve yerine DOGE logosunda olduğu gibi bir Shiba Inu köpeğinin resminin geldiğini görünce şaşırdı.

En büyük meme kripto para biriminin fiyatı %33’ün üzerinde artış gösterdi. Bundan faydalanan en büyük DOGE sahiplerinden birkaçı, meme coinlerini satmaya başladı ve sağlıklı karlar elde etti. Hızlı alımlar yapan ve ardından büyük kârlar için satış yapan “Akıllı Para” cüzdanlarının @lookonchain izleyicisine göre, en büyük beş DOGE adresinden ikisi 1,1 milyar DOGE ve 300 milyon DOGE‘yi yaklaşık 130 milyon dolara sattı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Topluluğu New York Times Bitcoin Madenciliği Makalesini Eleştiriyor

Sonraki Haber

SOL Fiyatı Hareket Etmeye Hazır Görünüyor, Ancak Hangi Yöne Doğru?

İlgili Haberler