Elon Musk’ın Tweet’i Bitcoin’i (BTC) Yine Aşağı Çekti

İlayda Peker

Tesla CEO’su Elon Musk bugün Twitter’da yine Bitcoin (BTC) ile ilgili bir paylaşım yaptı ve bu paylaşım yine lider kripto para biriminin fiyatını olumsuz etkiledi.

Musk’ın Yeni Tweet’i: Kırık Kalp

Elon Musk’ın yaptığı son paylaşımda Bitcoin ile birlikte bir de kırık kalp bulunuyor. Bazı isimlere göre bu durum Musk’ın Bitcoin ile yollarını ayırdığı anlamına geliyor olabilir. Ancak konuyla ilgili net bir paylaşım olmaması Bitcoin fiyatı geri çekilirken kafaların karışmasına sebep oluyor.

Bununla birlikte Musk ilk paylaşımından kısa bir süre sonra içinde bir fiyat grafiğinin de bulunduğu yeni bir resim paylaştı. Bu resim artık kripto para ekosisteminde tanındık hale gelmiş bir resimdi.

Bitcoin Fiyatı

Elon Musk’ın paylaştığı gönderinin hemen arkasından Bitcoin fiyatının düşmeye başladığı ve günün başlaması ile düşüşün bir miktar daha derinleştiği görülüyor. Dün 39.475 dolara kadar yükselmiş olan lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı an itibari ile 37.600 dolar bandında işlem görüyor.

Aslında hem Bitcoin hem kripto para birimleri Haziran ayına iyi bir başlangıç yapmış ve BTC 39.000 doların üst seviyelerine kadar yükselmişti. Ancak Musk’ın tweet’i bir kez daha BTC fiyatını manipüle etmiş görünüyor.

Yine de birçok isim bu durumun anlık bir tepki olduğunu ve hem Bitcoin fiyatının hem altcoin fiyatlarının haberin sıcaklığının geçmesinin ardından yeniden artışa geçeceğini düşünüyor.

Musk ve Kriptolar

Elon Musk’ın açıklamaları her ne kadar kripto paralar üzerindeki etki yaratsa da Musk, kripto para ekosistemindeki itibarını yitiriyor gibi görünüyor. Yahoo Finace tarafından paylaşılan bilgilere göre Musk’ın sosyal medya itibarı, Bitcoin hakkındaki değişken görüşleri sebebiyle son zamanlarda büyük ölçüde zarara gördü.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Jed McCaleb’ın Elindeki XRP’ler Ne Zaman Bitecek?

Sonraki Haber

20.000 Dolar Mı, 100.000 Dolar Mı: Bitcoin (BTC) İçin Hangisi Daha Olası?

İlgili Haberler