Elon Musk’ın Dogecoin Hamleleri Bitmiyor: SpaceX DOGE Kabul Edecek

İlayda Peker

Tesla’nın Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmesinin ardından, Elon Musk’ın uzay araştırma firması SpaceX, uzay görevleri için Dogecoin (DOGE) ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

Musk ve Dogecoin

Elon Musk hafta sonu SNL’de yaptığı açıklamalarda Dogecoin ile ilgili beklentileri karşılayamamış ve DOGE fiyatı ciddi bir düşüş kaydetmişti. SpaceX adımı ise “Musk burada hasar kontrolü yapmaya mı çalışıyor?” sorusunu akıllara getirdi. Ancak er ne olursa olsun uzamn isimlere göre bu haber piyasadaki tüm DOGE yatırımcıları için oldukça heyecan verici.

Öte yandan “DOGE-1 Ay Görevi” için duyuru Geometric Energy Corporation (GEC) tarafından yapıldı. GEC, DOGE tarafından finanse edilecek görevi duyurmasına rağmen, bunun ne kadara mal olacağını tam olarak söylemedi. Kripto ve uzay görevleri arasındaki bu yeni sinerji hakkında konuşan SpaceX Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero ise, “Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını gösterecek ve gezegenler arası ticaret için temel oluşturacak. DOGE-1’i Ay’a fırlatmaktan heyecan duyuyoruz!” sözlerini kullandı.

Görev, gemide “ay-uzamsal zeka ve hesaplama sistemleri” taşıyacak olan Falcon 9 roketinin 40KG küp uydusunun fırlatılmasını da içeriyor. Görev başlangıcı 2022’nin 1. çeyreği için planlandı ve bu nedenle SpaceX aynı dönemde DOGE ödemesini kabul etmeye başlamayı planlıyor.

Bunları yanında 10 Mayıs’ta Elon Musk gerçekten Dogecoin’i aya gönderdi ve işlemin arkasından Musk şu tweet’i paylaştı:

Dogecoin Fiyatı

Başlangıçta bir şaka coin’i olarak ortaya çıkan ancak son gelişmeler sonrasında büyük benimsenme yaşayan Dogecoin, 8 Mayıs’ta 0,7399 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra düşüşe geçti ve Cumartesi günü Musk’ın açıklamaları bekleneni vermeyince 0,40 dolar bandına kadar geriledi.

Yine de DOGE’de yaşanması beklenen büyük çöküş yaşanmadı ve fiyat yeniden toparlanmaya başlamış gibi görünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

1 Haftada Yüzde 33 Yükselen Ethereum (ETH) 4.000 Doların Üzerinde!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Konsolide Olurken Altcoin’ler Rekor Kırmaya Devam Ediyor

İlgili Haberler