Elon Musk’ın Bu Seferki DOGE Tweeti, Diğerlerinden Çok Daha Etkili Olabilir

Metin Alaca

Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, Dogecoin ve Bitcoin ile ilgili sık sık tweet atan birisi. Musk’ın DOGE tweetleri nedeniyle kendisine soruşturma açıldığı iddiasına rağmen ise ünlü ismin bu huyundan vazgeçmediği görülüyor.

Elon Musk, DOGE’dan Vazgeçmiyor

Tesla ve SpaceX CEO’sunun daha önce DOGE‘a gösterdiği ilgi kesinlikle şaka amaçlı üretilen kripto para birimini önemli bir konuma getirdi. Milyonların tanıdığı ve satın aldığı DOGE, bu alış baskısı ile top 10 içerisine kadar girdi.

Son zamanlarda Musk’ın ilgisini kaybetmesi ve eskisi kadar tweet atmaması ise DOGE için 15. sıraya kadar düşüş getirdi. Ünlü isim şimdi ise Coinbase’in de içerisinde bulunduğu bir konuya değindi. Bir kullanıcının Coinbase’in Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alımına katkı sağladığını ve aracılık ettiğini belirtmesi üzerine sorduğu soru, DOGE için oldukça kritik.

Coinbase, Dogecoin’i Listelemeli

Twitter kullanıcısı, Coinbase’in platforma Dogecoin ekleyip eklememesi gerektiği hakkında Elon Musk’ın yorumunu merak etti. Bunun birçok yatırımcının DOGE’a daha rahat ulaşmasını sağlayacağını vurgulayan kullanıcı, Musk’tan net bir evet yanıtı aldı.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, listelediği kripto paraların sansasyonel yükselişler elde etmesi ile de tanınıyor. Coinbase’in en son listelediği Skale (SKL) ve Polygon (MATIC), %100’e yakın yükseliş elde ederek aslında bu etkinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu.

Coinbase Listelemesi, Fiyata Rekor Getirebilir

Listeleme yapmadan önce ince eleyip sık dokuyan Coinbase’in böyle bir adım atıp atmayacağı bilinmese de DOGE’un bu sene öncesinde hiçbir şekilde Coinbase’in radarında olmasının bile mümkün gözükmediği biliniyor. Sadece şaka amaçlı üretilen bir kripto para konumundaki DOGE, buna rağmen 2021 yılından itibaren ciddi bir ticari hacim getiriyor.

DOGE’un 24 saatlik verilerine bakıldığında bunun 1 milyar dolardan fazla ticari hacme ulaştığı görülmekte. Bu hacmin büyük bir kısmı ise Binance kripto para borsasına ait. Bu da Binance’in DOGE listelemesi ile aslında komisyonlar üzerinden ciddi bir gelir elde ettiğini gösteriyor. Coinbase’in özellikle Elon Musk’ın en popüler olduğu ABD’deki yatırımcılara DOGE alım satımını açması, fiyat için geri dönüşü mümkün olmayan bir yükselişi beraberinde getirebilir.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chiliz Yorum: CHZ Neden Düşüyor?

Sonraki Haber

Ripple Davasının Yeni Duruşma Tarihleri Belli Oldu: İşte XRP İçin Her Şeyin Değişeceği Dönem

İlgili Haberler