Bir Ünlü İsme Daha Dogecoin (DOGE) Sebebiyle Suçlamalar Yapılıyor

İlayda Peker

Antivirüs yazılımı girişimcisi John McAfee, Dogecoin’in (DOGE) Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından kendisine yöneltilen yeni suçlamaların bir parçası olduğunu iddia etti.

McAfee ve Dogecoin

McAfee Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında yaklaşık dört yıl önce Dogecoin’in “günün kripto parası” ifadelerini kullanarak paylaşımlar yaptığını ifade etti ve kripto para birimi seçimiyle ilgili olarak, “2017’de birkaç günlüğüne değere sahip olduğuna inandığım paraları seçtim” sözlerini kullandı.

Ünlü girişimci, Dogecoin fiyatının açıklamaları yaptığı andan bu yana %1000 arttığını belirterek, DOGE tweet’lerinin son yaşanan pump and dump fiyatlarına dahil edilmemesi gerektiğini ima etti. McAfee ayrıca Dogecoin’in Tesla CEO’su Elon Musk tarafından yıllar sonra tekrar gündeme getirildiğini de vurguladı.

McAfee, görünüşe göre 2018 yılında yaptığı paylaşımda kısa bir açıklama yazarak “Haftanın parası: DOGE.”  ifadelerini kullandı. CoinGecko’dan alınan verilere göre, bu tweetin yayınlandığı 8 Ocak 2018 günü DOGE 0,014 dolar civarında işlem görüyordu ve ardından iki hafta içinde 0,007 dolara düştü.

McAfee’nin Desteklediği Diğer Coin’ler

Dogecoin, McAfee’nin 2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında desteklediği coinlerde yalnızca biriydi. McAfee’nin destek verdiği diğer coin’ler arasında Electroneum (ETN), Burst (BURST), Digibyte (DGB), Reddcoin (RDD), Humaniq (HMQ), Factom (FCT) sayılabilir.

Halihazırda vergi kaçırma iddiaları nedeniyle tutuklanan McAfee, 5 Mart 2021’de DoJ’den dolandırıcılıkla ilgili yeni suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Düzenleyici yeni suçlamada, “Sanıkların McAfee’nin Twitter hesabını yüzbinlerce kişiye mesaj yayınlamak için kullandığı iddia ediliyor. Twitter takipçileri, gerçek, çıkarcı amaçlarını gizlemek için yanlış ve yanıltıcı ifadelerle çeşitli kripto para birimlerini kullandı.” sözlerini kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Emojiler, Y ve Z Kuşakları, Eski Sistemler, Dijital Gelecek ve Bitcoin (BTC)

Sonraki Haber

Bitcoin’in (BTC) 1 Milyon Dolar Olma İhtimali Nedir?

İlgili Haberler