Dogecoin (DOGE) İkilemi: Başarılı Bir Proje Mi, Bir Balon Mu?

İlayda Peker

Dogecoin’in küresel düzeyde kabul görmesine ve ünlülerin desteğine rağmen Meltem Demirörs, DOGE’yi çılgınlık ve klasik bir balon örneği olarak adlandırdı.

“Spekülatif Bir Çılgınlık”

CoinShares Strateji Direktörü Meltem Demirörs Dogecoin hakkındaki son hayranlığı, spekülatif çılgınlık olarak nitelendirdi. Ayrıca Demirörs’ün açıklamalarına göre CoinShares, Dogecoin tam olarak bir balon varlık görünümü çizdiği için kripto para biriminden uzak duruyor.

Bir CNBC röportajında Dogecoin’in “kesinlikle bir çılgınlık” olduğunu belirten CoinShares’in CSO’su, Shiba Inu’dan kripto para biriminin klasik bir balon örneği olduğunu da sözlerine ekledi. Demirörs konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Benim görüşüme göre bu klasik bir tür balon. Firmam bu sebepten dolayı Dogecoin üzerinde analiz üretmiyor. Piyasada Dogecoin yok. Dogecoin işlemi yapmıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak her ne kadar son zamanlarda bazı ünlüler ve bireysel yatırımcılar Dogecoin’e büyük ilgi gösteriyor olsa da DOGE’ye mesafeli duran kişi sayısı da hiç az değil. Örneğin; Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile Dogecoin arasındaki farkı açıkladı. Her iki kripto para biriminin de fiyatı fırlamış olsa da, tasarım açısından çok farklı olduklarına değinen Novogratz, Dogecoin’in durumunun tuhaf olduğunu ancak lider kripto para biriminin iyi tasarlanmış bir değer deposu olduğunu ifade etti.

Buna ek olarak Jim Cramer da Dogecoin’i bir oyun olarak nitelendirdi. Mad Money’nin TV sunucusu daha da ileri giderek dijital varlığı satın almanın aslında şans oyunu olduğunu söyledi.

Dogecoin Fiyatı

Eleştiriler karşı son birkaç ay içinde DOGE fiyatının çok ciddi bir artış yaşadığını ifade edebiliriz. 2021 yılı başından bu yana yaklaşık olarak %450 artış gösteren DOGE, benimsenme açısından da ciddi bir talep görüyor.

Dogecoin birçok kez Elon Musk’ın onayını ve desteğini aldıktan sonra Dallas Mavericks’ten Amerika’nın en eski şarap satıcısına kadar geniş çapta kabul gören bir ödeme aracı haline geldi.Total
1
Shares
0 yorum
  1. İşinize gelmiyor dogecoin❗çünkü dogecoin in halkın parası olması herkesin destek vermesi ve sizlerin spekülatif hareketler yapmamanız sizleri delirtiyor

    Dogecoin halkın parasıdır sayın meltem demirörs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin’in Büyük Firmalarından Dijital Yuan’a Büyük Destek Var

Sonraki Haber

Visa’nın CEO’su Kriptolar İle İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

İlgili Haberler