Elon Musk Twitter Yönetim Kuruluna Katılmayı Reddetti!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter yönetim kuruluna katılmayacak. Bu açıklamaların ise Twitter CEO’su tarafından yapıldığı görülüyor.

Musk, Twitter Yönetim Kuruluna Katılmayacak

Twitter CEO’su Parag Agrawal 11 Nisan’da yaptığı açıklamalarda, Elon Musk‘ın Twitter yönetim kuruluna katılmayacağını dile getirdi. Firma, 9 Nisan’da Musk’ın yönetim kuruluna katılacağını duyurdu ancak Musk’ın reddetmesinden sonra bu karar değişmiş gibi görünüyor.

Daha önce ortaya çıkan haberlere göre yönetim kurulu, şirketin bir mütevellisi olarak, şirketin ve hissedarlarının çıkarları doğrultusunda hareket edeceği anlayışıyla Musk’a bir koltuk teklif etti. Musk, eğer bu pozisyonu kabul ederse bir geçmiş kontrolünden de geçmek zorunda kalacaktı.

Agrawal ise yaptığı açıklamalarda, “Bunun en iyisi” olduğunu ve Twitter’ın en büyük hissedarı olarak Elon’un katkılarına açık olacağını da sözlerine ekledi. Agrawal konuyla ilgili olarak, “Önümüzde dikkat dağıtıcı şeyler olacak, ancak hedeflerimiz ve önceliklerimiz değişmedi. Aldığımız kararlar ve bunları nasıl uyguladığımız bizim elimizde, başka kimsenin değil. Gürültüyü azaltalım ve işimize ve inşa ettiğimiz şeye odaklanalım.” sözlerini kullandı.

Ortaya Atılan Söylentiler

Musk’ın kurula katılmayı reddettiği söylentileri şimdiden dolaşmaya başladı. Ayrıca bir kişi yaptığı açıklamalarda Musk’ın hisselerinin %14,9 ile sınırlanabileceğini de ifade etti. Buna ek olarak bazı kişiler de Musk’ın yönetim kuruluna katılmayı reddettiğini, çünkü Twitter’da daha özgür olmak istediğini dile getirdi.

Öte yandan Musk’ın Dogecoin‘i, platform için kripto ödemeleri için para birimi yapmaya zorladığı hakkında da spekülasyonlar var. Musk’ın çok sevdiği mem kripto para birimi, geçtiğimiz hafta Twitter’da hisse alımı ile ilgili haberler çıktığında %20’lik bir yükseliş yaşadı. Ancak sonrasında bu kazanç neredeyse tümüyle kaybedildi. Ayrıca Twitter’ın hisse fiyatları da Musk’ın adımı ile birlikte %27 artış yaşadı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Coinbase Bu Özelliğini Devre Dışı Bıraktı!

Sonraki Haber

Ethereum Teknik Grafikler: ETH’de Destek ve Direnç Noktaları

İlgili Haberler