Elon Musk Twitter CEO’luğunda İstifa Ederse DOGE’a Ne Olacak?

İlayda Peker

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma haberleri pek çok yorumu beraberinde getirdi ve bazı kişiler bu durumun ekosistem adına olumlu olacağını ifade etti. Twitter’ın satın alınmasından sonra ise Elon Musk’ın elinde tuttuğu güç çeşitli olumsuz yorumların yapılmasına sebep oldu.

Musk’ın Twitter’ı Satın Alması

Aslında işler başlangıçta plana göre gitmedi. En azından, sosyal medyanın Musk öncesi yaşamına kıyasla, sosyal medya ağı kısa süre içinde bir kimlik krizi yaşadı ve yönetim hangi yöne gideceğini ve hangi protokolü izleyeceğini bilmiyordu.

Yönetimin yaşadığı bir sonraki şey ise yaşanan karışıklıklar oldu. Çünkü Musk personelin büyük bir kısmını işten çıkardı ve bu da çeşitli endişeleri beraberinde getirdi. Yaşanan bu kargaşanın sorumlusu olarak Musk gösterildi ve popüler isim de kitlelerin bu rahatsızlığına sessiz kalmadı. Musk 19 Aralık’ta CEO’su olduğu Twitter aracılığı ile kendisinin CEO’luğu bırakması gerekip gerekmediğini sordu ve verilen yanıtlara göre aksiyon alacağını ifade etti. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 58’i ya da 10 milyondan fazla kişi istifa etmesi gerektiği yönünde oy kullandı.

Sonuçların Musk aleyhine çıkmasından sonra ise Tesla CEO’su yaptığı açıklamalarda, yeni bir CEO bulduktan sonra görevden çekileceğini açıkladı. Musk, CEO’luk görevinden ayrıldıktan sonra sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğini söyledi.

Dogecoin Üzerindeki Olası Etkisi

Bu arada, Dogecoin’de Salı günkü alım satım faaliyeti, haberlerin meme token üzerinde olumlu bir etki yaratmadığını gösteriyor. Musk’ın anketinden sonra Dogecoin‘in değeri neredeyse %10 oranında düştü. Musk 27 Ekim’de Twitter’ı satın aldığında, DOGE 0,07 dolardan işlem görüyordu. 1 Kasım 0,14 dolardan işlem gören DOGE yazının kaleme alındığı sırada ise 0,072 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak DOGE son 30 gün içinde yaklaşık olarak yüzde 30’luk bir düşüş kaydetti ve dolayısıyla analistlerin DOGE tahminleri şu an için en azından kısa vadede pek de parlak görünmüyor. Ancak uzman isimlere göre Musk her ne kadar CEO’luğu bıraksa da Twitter’ın sahibi olmaya devam edecek ve dolayısıyla DOGE’nin bir ödeme yöntemi olarak Twitter’a eklenmesi umutları hala devam ediyor.


Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Hareketler XRP’yi Daha da Dibe Çekebilir Mi?

Sonraki Haber

FTX’te iki İsme Dikkat Çeken Suçlamalar! SBF, ABD’ye İade Edildi!

İlgili Haberler