2014’ten 2022’ye: Dogecoin’de Son Durum, Güncel DOGE Fiyatı

İlayda Peker

Dogecoin bir şaka olarak ortaya çıkmış olabilir, ancak uzman isimlere göre kripto varlığı dikkate değer bir esnekliğe sahip. Yapılan açıklamalara göre DOGE fiyatları şu anda düşüş eğiliminde, ancak yakında bir geri dönüş olabilir.

Dogecoin 2014-2022

Bazı analistlerin yorumlarına göre Dogecoin, kripto para piyasasının en dayanıklı altcoin’lerinden olabilir. Çünkü DOGE, 2013’ten beri piyasada ve kripto meraklıları arasında popülerliğini korumaya devam ediyor. Analistlere göre bu durumun önemli bir kanıtı, DOGE’nin piyasa değeri sıralamasında ilk onda yer alması olabilir.

CoinMarketCap’e göre DOGE, 8 yıl önce piyasa değeri listelerinde altıncı sıradaydı. O zamanlar toplam değeri neredeyse 19 milyon dolardı, bugün ise 12 milyar dolara yaklaştı. Şu anda ise DOGE piyasa değeri bakımından en büyük 8. kripto para konumunda bulunuyor.

Elde edilen bilgilere göre güncel liste ile karşılaştırıldığında 2014 yılında sadece Bitcoin (BTC) ve Ripple’ın (XRP) ilk on listesindeki yerini koruduğu görülüyor. Yani listenin 2014’ten bu yana ciddi değişiklik gösterdiği ifade edilebilir. 2014 yılında ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde, deyim yerindeyse artık esamisi bile okunmayan BitShares (BTS), MaidSafeCoin (MAID), NXT, Peercoin (PPC) ve Counterparty (XCP) bulunuyor.

Dogecoin (DOGE) Yorumları

Dogecoin’in zincir içi aktivitesi biraz sessiz bir dönemden geçiyor. IntoTheBlock’a göre ağdaki günlük ortalama işlem sayısı 21.750 civarında. Bununla birlikte, bu sayı geçen yılın bu zamanlarına oldukça benziyor ve bu da tutarlı bir ağ kullanımı olduğunu gösteriyor. Ayrıca, bakiyesi olan toplam adres sayısı şu anda 4,17 milyon. Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,55 milyona kıyasla %8,3’lük bir düşüş söz konusu.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz hafta yeni adreslerde %21’lik hafif bir artış yaşandı. Günlük aktif adresler son yedi günde neredeyse %9 oranında arttı. Günlük işlem hacmi şu anda 12 milyar DOGE olup, yedi günlük ortalama olan 15 milyardan biraz daha düşük.

Dogecoin yazının yayına hazırlandığı sırada 0,086 dolardan işlem görüyor. Son 7 günde %11 düşüş kaydeden meme token, son 24 saatte nispeten stabil kaldı.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Solana Yorumları: SOL’de Fiyatı Etkileyen İki Faktör

Sonraki Haber

Yıllardır Süren OneCoin Olayında Son Gelişmeler

İlgili Haberler