Elon Musk Ne Kadar Bitcoin’e (BTC) Sahip? İşte Yeni İddia!

Metin Alaca

Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) yönelik açıklamaları ile biliniyor. Musk, buna ek olarak kısa süre önce Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alımında da etkin rol oynamış olabilir.

Scaramucci’den Bitcoin İddiası

Ünlü isim daha önce biyografisine BTC ile ilgili farklı ifadeler eklemiş ve açık açık BTC odaklı tweetler atmış olsa da net bir şekilde Bitcoin yatırımına sahip olduğunu hiçbir zaman dile getirmedi. SkyBridge Capital kurucusu ve Beyaz Saray eski iletişim danışmanı Anthony Scaramucci, Musk’ın net bir şekilde BTC sahibi olduğunu düşünüyor.

Scaramucci konu hakkında yaptığı açıklamada Musk’In 5 milyar dolara yakın Bitcoin sahibi olduğunu vurguladı. Bunun sadece Musk’ın bireysel yatırımı olmadığını ifade eden Scaramucci, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık alımına ek olarak SpaceX’in ve bireysel yatırımının bu miktara ulaşmasında etkin rol oynadığını düşünüyor.

SpaceX, Tesla ve Musk’tan Bitcoin Yatırımı

Musk, ABD Menkul Kıymet Yasalarına göre Tesla üzerinden BTC aldığında bunu ülkenin menkul kıymet regülatörü SEC’ye bildirmek zorunda. Buna karşın henüz borsalarda listelenmeyen SpaceX bünyesinde BTC alımının bildirilmesi zorunlu değil. Bu sebeple Scaramucci’nin Bitcoin yatırımı konusunda yaptığı ve SpaceX’e işaret ettiği bu iddiası doğru olabilir. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alımının son zamanlarda neredeyse 2’ye katlandığı da göz önüne alınacak olursa Musk’ın gerçekten de 5 milyar dolarlık bir BTC serveti bulunuyor olabilir.

BTC Aslında Çevre Dostu

Anthony Scaramucci Twitter üzerinden yaptığı bu açıklamasına destekçi de buldu.  Ünlü milyarder ve Bitcoin boğası Mike Novogratz da Scaramucci’ye destek verdi ve bu konuda ona katıldığını vurguladı. Bitcoin’in son zamanlarda özellikle kullanılan enerji konusunda eleştirilmesine yönelik de bir açıklama yapan ünlü isim aslında Musk’ın attığı adımların oldukça çevre ve iklim dostu olduğunu belirtti.

Bitcoin’in şu an değer saklama aracı haline geldiği bilinen bir gerçek. Bitcoin’in alternatifi altının üretimi için ise Bitcoin’e kıyasla çevreye çok daha fazla zarar veriliyor olabilir. Bütün bunların hesaba katıldığını ve Musk’ın böyle Bitcoin aldığını ima eden Scaramucci, henüz resmi bir teyit ise alamadı.Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı İle Birlikte BTC ATM’lerinde de Rekor Seviyeler Ulaşıldı

Sonraki Haber

Popüler Yatırımcı 100 Kat Artış Yaşayacak 3 NFT’yi Paylaştı

İlgili Haberler