Elon Musk Bir Kez Daha Dogecoin (DOGE) Fiyatını Hareketlendirdi

Mert Bahçe

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden Dogecoin hakkında yorumlarda bulunurken popüler meme kripto parada hareketlilik görüldü. Musk bir kez daha kripto para sektörü manipülasyonu planına geri dönerek kitleleri harekete geçirdi.

Elon Musk Tekrar Sahnede

Başarılı iş insanı Elon Musk, bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan Dogecoin temalı gönderiye yorumda bulundu. Musk, bu gönderiye şu şekilde cevap verdi: “Oğlum Dogecoin hodl’na bir şampiyon gibi devam ediyor. Satmakla ilgili tek bir kelime söylemedi.”

Bu olayın ardından Dogecoin, aşağı yönlü seyrini değiştirerek bir yükseliş hareketi izledi. Dogecoin (DOGE) fiyatı 0.1825 dolara kadar yükselirken son 24 saatlik işlem hacimlerinde %21’lik artış görüldü.

Ancak Musk, Dogecoin hakkında tweet’lerine devam etti. Meme token’ları ile ilgili bir görsel paylaşam Elon Musk, yoğun ilgiye maruz kaldı. Hemen ardından Twitter profil fotoğrafını ve biyografisini değiştiren Musk, Dogecoin hayranlığını bir kez daha dile getirmiş oldu.

Dogecoin Fiyatı

En popüler meme kripto para Dogecoin, genel piyasa trendinden dolayı aşağı yönlü harekette seyrini sürdürüyordu. Bununla birlikte DOGE fiyatının 0.16 dolara sarktığı esnada Elon Musk sahneye çıkarak düşüşü engelledi ve kayıpların bir miktar da olsa azalmasına yol açtı. Dogecoin, 0.20 dolarlık kritik destek noktasını kaybetmesinin ardından rotayı tamamen aşağı yöne çevirmişti.

Ancak Elon Musk etkisi, popüler kripto parayı yine gündeme oturtmayı başardı. Musk’ın ikinci göz bebeği olan BabyDogecoin projesi, henüz yeni olmasına rağmen oldukça ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde BabyDogecoin hakkında da tweet’leyen Musk, meme kripto para kültürü oluşturmaya çalışıyor.

Öte yandan Musk’ın Twitter gönderisine tepki yağıyor. Birçok yatırımcı Musk’ı dinleyerek Dogecoin’e yatırım yaptığını ve kaybettiğini belirten cümleler sarfediyor. Manipülasyon ve hype’tan beslenen kripto paralara yatırım yapan kullanıcılar adeta isyan etti.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’den Sonra El Salvador’dan Stablecoin Hamlesi Geldi!

Sonraki Haber

Kripto Para Kullanımı Hızla Yaygınlaşıyor! Sırada Güzellik Markaları Var!

İlgili Haberler