El Salvador’un En Büyük Bankası da Bitcoin Kabul Ediyor

İlayda Peker

El Salvador‘un en büyük bankası Bancoagrícola’nın müşterileri artık kredilerini ve kredi kartı faturalarını Bitcoin ile ödeyebilecekler. Ayrıca artık bankanın ödeme ağına bağlı işletmelerden mal ve hizmet satın almak için de kripto para birimini kullanabilirler.

Bitcoin Ödemeleri

1955 yılında kurulan ve şu anda Grupo Bancolombia’nın sahibi olduğu Bancoagrícola, mobil uygulaması aracılığıyla Bitcoin ödemelerini etkinleştirmek için New York merkezli ödeme ağı Flexa’yı kullandı.

Flexa’dan yapılan bir duyuruya göre, bankanın müşterileri ABD doları cinsinden kredileri ve kredi kartı faturalarını Bitcoin ile herhangi bir ek ücret veya marj olmadan tam adil piyasa fiyatından ödeyebilecekler. Bu seçenek, El Salvador’un resmi cüzdanı Chivo dahil olmak üzere Lightning Network ile uyumlu herhangi bir cüzdanla çalışacak şekilde tasarlandı.

Ödemelerin Detayları

Bancolombia Group’un Wompi ağını kullanarak ödeme kabul etmek üzere olan El Salvador’daki işletmeler, Flexa aracılığıyla da Bitcoin kabul edebilir. Flexa CEO’su ve kurucu ortağı Tyler Spalding The Block’a verdiği demeçte, bu ödemelerin şimdilik büyük ölçüde online olduğunu dile getirdi.

Ancak Spalding, şirketin diğer ödeme ağlarıyla da uyumluluğunu yakın zamanda duyurmayı planladığını söyledi. Spalding, “Flexa’nın tüm konsepti gereği bunu daha önce alışık olduğunuz diğer ödemelerden daha kolay hale getirmek istiyoruz” sözlerini kullandı.Total
46
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İngiltere Posta Ofisi, Kripto Para Satın Alma Hizmeti Sunacak

Sonraki Haber

Eski Başkan: Çin, Kripto Paralarla Bu Konuda Mücadeleye Girmeli

İlgili Haberler