El Salvador Durmuyor: Bukele’den Önemli Bitcoin Açıklaması!

İlayda Peker

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter’dan yaptığı açıklama ile yeni Bitcoin (BTC) alımı yaptığını duyurdu. Böylece El Salvador yaklaşık olarak 1 milyon dolar değerinde 21 adet BTC almış oldu.

El Salvador Durmuyor

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, bugün Twitter aracılığı ile yaptığı paylaşımda 21 adet daha Bitcoin aldıklarını kamuoyu ile paylaştı.

El Salvador 2001 yılında doları ülkesinin yasal para birimi olarak kabul etmişti. Ancak ülkenin genç liderinin attığı adımlar sonrasında Eylül 2021’de de Bitcoin ülkede yasal varlık olarak kabul edildi.

Öte yandan Bitcoin uygulamasına karşı büyük protestolara ve hükümetin Chivo cüzdanının karşılaştığı teknik sorunlara rağmen, kripto savunucuları ülkenin büyük Bitcoin deneyinin geleceğe dair önemli ipuçları verebileceğini savunuyorlar.

2022’de El Salvador, Blockstream ile ortaklaşa Bitcoin destekli 1 milyar dolarlık tahvil ihraç edecek. Eleştirmenler ise bu hareketi, tropikal ülkenin cüretkar Bitcoin yaklaşımına açıkça şüpheyle bakan Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) 1,3 milyar dolarlık bir kredi alamayacak olmasına bağladı.

BTC’de Hedef Yeniden 50.000 Dolar

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün 49.000 dolarlık direnci kırdı ve 50.000 dolara doğru ilerlemeye başladı. Her ne kadar son iki gündür artış yaşanıyor olsa da Bitcoin fiyatı ay başındaki fiyatının hala %14 altında işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Önde Gelen Kripto Para Borsası, Shiba Inu’yu Listelediğini Duyurdu

Sonraki Haber

Analist Büyük Artış Beklediği 3 Coin’i Açıkladı!

İlgili Haberler