En İyi Fiyatlı Yatırım Araçları: Bitcoin (BTC) ve Gümüş (XAG)

İlayda Peker

Finansal okuryazarlık ve erken kârlı emeklilik hakkında seçkin bir yatırımcı ve kitap yazarı olan Robert Kiyosaki, Fed Rezerv ve Hazine tarafından yapılan mevcut parasal genişleme önlemleri konusunda yeni açıklamalar yaptı.

Kiyosaki daha önce yaptığı açıklamalarda da Bitcoin’i, “kötü durumda olan dolara karşı” koruma sağlayabilecek üç yatırım aracından biri olarak nitelendirmişti. Kiyosakiye’ye göre diğer iki seçenek: Altın ve gümüş.

Bitcoin, Altın ve Gümüş

Robert Kiyosaki, ABD Merkez Bankası’nın durmaksızın para basması konusunda yeniden açıklamalar yaptı. “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Fed ve ABD Hazinesi’nin artık iyice yozlaştığını ifade ediyor ve ABD düzenleyicilerine karşı koruma olarak altın (XAU) ve Bitcoin (BTC) yatırımı yapılması gerektiğini dile getiriyor.

Öte yandan Kiyosaki gümüşten de başka bir korunma aracı olarak bahsediyor ve bu üçünün ölmekte olan ABD dolarına karşı en iyi sigorta olduğunu ifade ediyor. Kiyosaki’ye göre kriz bittikten sonra gümüşün sadece değeri artmakla kalmayacak aynı zamanda kullanım alanı da genişleyecek…

Ünlü yazar konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Gümüş dolar ölümüne karşı en iyi sigorta. Artık tamamen bozuk durumda olan FED ve Hazine’ye karşı koruma olarak altın ve Bitcoin’i seviyorum. Gümüş ise herkese uygun. Gümüş’e olan talep endüstriyel metal, e-otomobiller, teknoloji ve tıp alanında arttıkça ve ekonomi de düzeldikten sonra gümüşün fiyatı da artacaktır.

Para Basma Hamlesi

Bilindiği gibi Amerika son zamanlarda ekonomideki açığı kapatabilmek için sürekli para basıyor. Ancak bunun ileride sonuçlarının çok ağır olacağını herkes dile getiriyor. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, mevcut canlandırma programı kapsamında çok daha fazla para basılması gerektiğini dile getiriyor…

Bu politikalar sebebiyle Amerika’da çok yüksek enflasyon oranlarının görülmesi bekleniyor. BTSE üst düzey yöneticisi Lina Seiche ise enflasyona karşı Bitcoin’in kullanılabileceğini ifade ediyor ve “Bitcoin alın” çağrısında bulunuyor.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yokuş Yukarı Bir Mücadeleye Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 20/04/2020

İlgili Haberler