Efsanevi Yatırımcıdan İtiraf: Bitcoin (BTC) Yatırımlarım Yeterli Değil!

İlayda Peker

Bir yatırım efsanesi olan Peter Brandt bir Bitcoin grafiği paylaştı ve portföyündeki Bitcoin (BTC) yüzdesinin şu anda yeterli olmadığını itiraf etti.

“Artık Kurumsal Yatırımlar Var”

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalardan Brandt’ın Bitcoin’in gelecek fiyat beklentileri konusunda oldukça pozitif olduğu anlaşılıyor. Brandt’ın açıklamalarına göre Bitcoin’deki kurumsal yatırım oranı arttığı ve Ekim ayı sonu geldiği için fiyat beklentileri olumlu bir çizgide ilerliyor.

Brandt, varlık değerlerinin bir ayın sonunda kurumlar için çok önemli olduğunu dile getirdi. Yani bir varlık belirli bir ayın sonunda yükselirse, o yatırımın gerçek değerinin daha yüksek olduğu düşünülüyor. Bu mantık, yakın zamanda Microstrategy, Square Crypto, Grayscale Investments gibi Bitcoin’e açıkça yatırım yapmış olan finans kurumlarının sadece BTC üzerinden sağlıklı karlar elde etmekle kalmayıp aynı zamanda gelecek için seçimlerinden emin oldukları düşüncesine dayanıyor.

“Yatırımlarım Yeterli Değil”

Peter Brandt, portföyünün Bitcoin‘e ayrılan yüzdesinin yeterli olmadığını yaptığı açıklamalarda itiraf etti. Brandt’ın bu açıklamaları ile kişisel eleştiriden kaçmadığı anlaşılıyor. Yatırım efsanesi konuyla ilgili açıklamalarında, “Yatırımlarım yeterli değil.” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak son zamanlarda ABD ödeme devi PayPal, müşterilerinin cüzdanlarını kullanarak Bitcoin ve diğer birkaç kripto para ile işlem yapmasına olanak tanıyacağını duyurdu. Bu durum her ne kadar BTC fiyatını pozitif şekilde etkilemiş olsa da PayPal’ın merkezi bir şirket olması eleştirilerin de yapılmasını sağladı.


Total
32
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’deki (BTC) Düzeltme Nereye Kadar Devam Edecek?

Sonraki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 28/10/2020

İlgili Haberler