Efsanevi Yatırımcı Ethereum’u (ETH) Övgü Yağmuruna Tuttu!

İlayda Peker

Mike Novogratz son Twitter paylaşımı ile Ethereum hakkında yorumlarda bulundu. Efsanevi yatırımcı 2015 yılında Ethereum hakkında yaptığı bir açıklamanın ekran görüntüsünü paylaştı. Bu ekran görüntüsünde Novogratz’ın Ethereum’u (ETH) Amazon’un eski bir sürümüyle karşılaştırdığı görülüyor.

Novogratz’ın Ethereum Hikayesi

Novogratz o dönemde Wall Street’teki ilk ETH alıcısı olmuştu ve Vitalik’ten 0,99 dolardan 500.000 ETH almıştı. Novogratz tarafından daha önce paylaşılan hikayeye göre, Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin onun kolej arkadaşıydı ve Novogratz, Bitcoin yatırımı yaptıktan sonra yani 30.001 BTC satın aldıktan sonra doğrudan Lubin’in firması ConsenSys’de hisse almayı teklif etmek için ona gitti.

Bu girişim, Novogratz’ın yarım milyon ETH almasıyla sonuçlandı. Ünlü isim hikayesinde Vitalik Buterin ile doğrudan bir anlaşmadan da bahsetti. Ancak Ethereum kurucu ortağı, Novogratz’ın kripto paraları almasına izin verenin kendisi değil, Ethereum Vakfı olduğunu söyleyerek bunu reddetti.

Ethereum ve Amazon

Novogratz’ın 2015’in sonlarında paylaştığı bir notun ekran görüntüsünde, Ethereum‘un 15 yıl önceki Amazon olabileceği ifade ediliyor. Bu notun paylaşıldığı dönemde ETH 0,89522 dolardan ve BTC karşısında da 0,00203 BTC’den işlem görüyordu.

Bunların yanında bugün paylaştığı Twitter gönderisinde Mike Novogratz, Vitalik Buterin ve Joseph Lubin’e ve ayrıca küresel ETH topluluğuna sesleniyor ve platformun şimdiye kadar elde ettiği başarıları tebrik ediyor. Ünlü isim konuyla ilgili açıklamasında, “VitalikButerin ve Joseph Lubin ve tüm Ethereum topluluğuna tebrikler. Büyük vizyon. Büyük sebat. Büyük beyinler. Devam edin.” ifadelerini kullandı.

Ethereum’un Başarıları

Şimdiye kadar Ethereum, en iyi ikinci kripto para birimi olarak kendisine yer buldu. Ayrıca 2016-2017’de ICO’lar aracılığıyla çok sayıda platform başlatarak tüm kripto endüstrisini güçlendirdi. Ethereum bu yıl da DeFi ürünlerinin çoğunun temeli oldu ve uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesini başlatmaya hazırlanıyor.

Öte yandan 2018’in başlarında ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.300 dolara ulaştı ve bugün erken saatlerde 491 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Her ne kadar sonrasında bir geri çekilme yaşanmış olsa da analistler, ETH fiyatının artış performansının devam edeceğini düşünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 18/11/2020

Sonraki Haber

Tahminleri Tutan Analist Uyardı: Bitcoin’i (BTC) Derin Düzeltme Bekliyor!

İlgili Haberler