Efsaneler Geri Dönüyor: 2017’nin En İyi Kriptoları Yeniden Sahneye Çıkıyor!

İlayda Peker

Altcoin’ler son bir haftadır 2017 yılında yaşanan rallinin ardından ilk defa bu kadar iyi performans gösteriyor. Lide kripto para biriminin fiyatı kendinden emin bir şekilde küçük küçük artarken altcoin’lerde çok büyük çift haneli ratışlar görülüyor. Bu tip büyük artışlar yaşayan altcoin’ler arasında Verge (XVG), Status (SNT), Dash, XRP ve Stellar Lumens (XLM) bulunuyor.

Altcoin’ler Büyük Artıyor

Yatırımcıların bazıları bir ralli başlaması durumunda YFI gibi DeFi token’larının piyasa hacmi bakımından büyük ve eski kripto para birimlerinden çok daha iyi performans sergileyeceğini düşünüyordu. Ancak görünüşe göre beklenen olmadı ve 2017 rallisini yaşamış olan token’larda daha iyi artışlar yaşandı.

Ortaya çıkan son tablolara göre 2017 rallisinde en iyi performans gösteren kripto paralar arasında yer alan varlıklar yine kendilerini göstermeye başladı. Zaten CoinGecko veya CoinMarketCap gibi veri izleme sitelerine bakıldığında ilk 100’deki en iyi kripto para biriminin çoğunluğunun bir zamanlar 2017 boğa koşusunda popüler olan coin’ler olduğu hemen fark ediliyor.

Örneğin; Verge, Stellar Lumens, Dash, Status, XRP, Ravencoin ve Siacoin gibi kripto para birimleri son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde artış gösterdi.

XRP Fiyatı

Aslında tüm bu kripto para birimleri içinde belki de en çok dikkat çekeni Ripple (XRP) oldu. Çünkü XRP çok uzun zamandır bir ayı piyasasında bulunuyor ve bir türlü yükseliş eğilimine geçemiyor.

Öte yandan uzun zamandır sergilediği aşağı yönlü fiyat grafiği sebebiyle birçok yatırımcı XRP’den umudunu kesmişti. Ancak son 3 gündür sergilediği performans ile piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple bir kez daha “ben de buradayım” dedi ve umutların yeniden yeşermesine sebep oldu.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,64 dolar bandında işlem gören XRP, dün fiyatını 0,78 dolar seviyesine kadar çıkardı. Bundan yaklaşık on gün önce 0,28 dolar bandında işlem gördüğü göz önüne alındığında Ripple fiyatının çok iyi bir artış grafiği çizdiği görülüyor.

Ancak XRP hala tüm zamanlar seviyesinin oldukça altında seyrediyor ve rekorun ne zaman görüleceği büyük bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm Gözler Bitcoin’de

Lider kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara doğru adım adım ilerlerken tüm gözler Bitcoin‘e dönüyor gibi görünüyor. Bu noktada bazı analistler Bitcoin’in 20.000 doları geçmesinin ardından altcoin’lerin düşüş sergilemeye başlayacağını ve BTC’nin piyasa hakimiyetinin yüksek oranda artacağını düşünüyor.

Ancak bu noktada asıl merak edilen konunun şu olduğu görülüyor: “Bu durumda altcoin’ler yalnızca Bitcoin karşısında mı değer kaybedecek yoksa dolar karşısında da düşüş yaşanacak mı?”


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’da (ETH) 800 Dolara Kadar Engel Olmadığı Düşünülüyor

Sonraki Haber

Hangisi Bitcoin’in (BTC) Gerçek Rekoru: 20.089, 19.660 Ya Da 19.892 Dolar?

İlgili Haberler