Düşüşe Rağmen Popüler Analist Bitcoin ve Ethereum’da Yükseliş Bekliyor

İlayda Peker

Piyasanın popüler analistlerinden Capo, tüm piyasada yaşanan büyük düzeltmenin etkileri hala devam ederken Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve iki düşük hacimli kripto para biriminde artışlar beklediğini ve ayı piyasasının henüz gelmediğini ifade ediyor.

Bitcoin Beklentileri

Capo konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda lider kripto para birimi Bitcoin’in geçtiğimiz hafta 30.000 dolara kadar derinleşen düzeltmesi sonrasında V şekilli bir yükseliş yaşanacağına inandığını ifade ediyor.

Capo yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in yaşadığı büyük düşüşü 1987 yılında S&P 500’de (SPX) yaşanan düzeltme ile karşılaştırıyor ve SPX’in o dönemde 340 dolardan 215 dolara düştüğünü belirtiyor

Analistin açıklamalarına göre SPX’te yaşanan büyük gerileme sonrasında grafik deyim yerindeyse zıpladı ve üç yıllık bir süre içinde yeni bir zirveye ulaştı. Bitcoin 30.000 doların üzerinde kalır ve konsolide olursa Capo’ya göre lider kripto para birimi daha düşük seviyeleri görmeyebilir ve yeni bir yükseliş başlayabilir.

Bu noktada yaptığı açıklamalarda Capo, “Fraktallar sadece yön için bir yardımdır. Her zaman çalışmazlar. Fiyat, zayıflığı gösteren 30.000 doların altında konsolide olursa, bu fraktal artık geçerli değildir ve daha düşük fiyatlar bekleyebilirsiniz.” sözlerini kullanarak takipçilerini uyarmayı ihmal etmedi.

Bunlara ek olarak Capo, Bitcoin piyasa hakimiyetinin döngü noktasına ulaşmadığına inandığını ifade ediyor. Bu da altcoin’lerin henüz yükseliş hareketlerini bitirmediği şeklinde yorumlanıyor. yani eğer Capo’nun tahminleri doğru çıkarsa BTC piyasa hakimiyeti biraz daha düşebilir ve bu da altcoin’lerin işine yarayabilir.

Ethereum ve Diğer Coin’ler

Ethereum’a gelince Capo, varlığın son fiyat hareketinin 2020 Mart’ında yaşanan düşüş zamanındaki ETH’nin fiyat hareketine ciddi bir şekilde benzediğini belirtti. Analist, varlığın muhtemelen ABD doları karşısında dibe vurduğunu ve şimdi yavaş bir yükselişe başlayacağını tahmin ediyor.

Ethereum ve Bitcoin’e ek olarak analist, Sandbox (SAND) ve Phala Network’te (PHA) de yükseliş beklediğini takipçileri ile paylaşıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Vitalik Buterin: “Kripto Para Piyasası Elon Musk’a Karşı Bağışıklık Kazanacaktır”

Sonraki Haber

Güney Kore, Merkez Bankası Dijital Para Birimi İçin İlk Ciddi Adımı Attı!

İlgili Haberler