Büyük Düşüş Esnasında Ethereum (ETH) Balinaları Satış Yaptı Mı?

İlayda Peker

Kripto para analiz firması Santiment’ten alınan veriler Ethereum (ETH) balinalarının (cüzdanlarında 10.000’in üzerinde ETH bulunanlar), ETH’nin değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %25’in üzerinde düştüğü son piyasa satışları sırasında hareket etmediğini gösteriyor.

Ethereum Balinaları Satmıyor

Yapılan açıklamalara göre 34,3 milyon dolar değerinin üzerinde Ethereum’a sahip balinalar, düşüş esnasında neredeyse hiç kripto paralarına dokunmadı. Yapılan açıklamalarda sadece 8 adresin bu düşüşler sırasında işlem yaptığı ifade ediliyor.

Öte yandan 100 ile 10.000 ETH’ye sahip olan Ethereum adresleri, görünüşte düşüş sırasında bazı varlıklarını sattı ve bu kategorideki adres sayısı nihayetinde üç yılın en düşük seviyesine indi.

Öte yandan piyasadaki satışlar sadece Ethereum’u değil, Bitcoin dahil diğer çoğu kripto varlığı etkiledi. BTC’deki düşüş, görünüşe göre Tesla CEO’su Elon Musk‘ın firmanın çevresel endişeler nedeniyle BTC ödemelerini artık kabul etmeyeceğini açıklamasının bir sonucu olarak yaşandı ve panik satışlar düşüşün derinleşmesine sebep oldu.

Buna ek olarak her ne kadar Musk daha sonra Tesla’nın elinde bulundurduğu BTC’leri satmayacağını açıklasa da piyasadaki düşüşü engelleyemedi.

PoW ve PoS

Musk, çevresel faktörler sebebiyle Bitcoin’den vazgeçtiklerini ifade etti ve bazı yorumlar Musk’ın bu noktada daha çevre dostu kripto paralarla ilgilenebileceğini gösterdi. Ethereum şu anda yaşadığı güncellemeler ile yüksek enerji tüketen proof-of-work algoritmasından proof-of-stake algoritmasına geçiş yapıyor. Dolayısıyla Ethereum’un ETH 2.0 yükseltmesi tamamlandığında BTC’den daha çevre dostu olacağı düşünülüyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Fiyatı Şubat’tan Sonra En Düşük Seviyeleri Gördü: Bitcoin Neden Düştü? 

Sonraki Haber

Ripple’dan Önemli Mısır Hamlesi: Ripple Mısır Ulusal Bankası İle Ortaklık Kurdu

İlgili Haberler