New York Belediye Başkanı Bitcoin (BTC) Görüşlerini Paylaştı!

Fatih Uçar

New York şehrinin yeni belediye başkanı Eric Adams’a göre Bitcoin en iyi bu tarz düşüş dönemlerinde satın alınır. Kasım ayında belediye başkanı olarak ilk üç maaş çekini Bitcoin’de tahsil edeceğini açıklayan belediye başkanı, “Bitcoin’deki ilk maaş çekini dört gözle beklediğini” belirtti.

New York Belediye Başkanı ve Bitcoin (BTC)

CNBC yayınına katılan belediye başkanı Bitcoin’in fiyatının şu anda düşük olduğu düşünüyor. Adams, bazen satın almak için en iyi zamanın korkunun hakim olduğu günler olduğunu söyleyerek yatırımcılara yükseliş umudu aşıladı.

Adams’ın Bitcoin‘in fiyat düşüşü konusundaki endişesi, birçok Bitcoin yatırımcısı tarafından paylaşılıyor. Bitcoin, son 24 saat içinde yaklaşık %8 oranında hızlı bir düşüş yaşadı. Bitcoin, en son Eylül ayında görülen bir fiyat seviyesi olan 42.700$ civarında bir fiyata ulaştı. Aşağı yönlü düzeltme, analistler tarafından türev piyasası tasfiyelerine bağlandı. Son 24 saat içinde, Bitcoin piyasası 323 milyon doların üzerinde tasfiye gördü. Coinglass verilerine göre 226.000’den fazla yatırımcı tasfiye edildiğinden, tüm piyasada (marjin işlemlerde) 900 milyon dolara yakın toplam kayıp yaşandı.

1 Ocak’ta yeni yemin ettiği ve sadece beş gündür görevde olduğu için New York belediye başkanı olarak henüz maaş almadığını da sözlerine ekledi. Ancak, Kasım ayında belirttiği gibi ilk maaşını ve sonraki iki maaşını Bitcoin’de tutmayı dört gözle bekliyor.

Yeni belediye başkanı kripto paralarla alakalı oldukça pozitif bir yaklaşım sergiliyor.

New York Kripto’nun Merkezi Olacak Mı?

Seçim kampanyaları sırasında Adams, kripto dostu bir aday olarak öne çıktı. Kampanya vaatlerinin bir kısmı, New York şehrini dijital çağla hızlandıracağıydı. Bunu başarmanın yollarından biri, şehri blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri için bir merkez haline getirmektir.

Bunu röportajda yineledi ve şehrin blockchain teknolojisini kullanması gerektiğini belirtti.

Blockchain teknolojisini, Bitcoin ve diğer tüm teknoloji biçimlerini kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. New York şehrinin bu teknolojinin merkezi olmasını istiyorum”.

Adams, blockchain teknolojisinin şehrine yardım etme potansiyeline olan bu inancın bir sonucu olarak maaş çeklerini Bitcoin olarak almayı kabul etti. Adams ayrıca, New York için şehir merkezli bir kripto para birimi yaratmada Miami belediye başkanı Francis Suarez’in ayak izlerini takip etmek istediğini de açıkladı. Dikkat çekici bir şekilde, ABD’li politikacıların maaş çeklerini Bitcoin ile alma mücadelesi ilk olarak Francis Suarez belediye başkanı tarafından başlatılmıştı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler CEO’dan İddialı Tahmin: Kripto Para Piyasa Değeri 250 Trilyon Dolar Olacak!

Sonraki Haber

Düşüşe Devam Eden Bitcoin (BTC) Dip Seviyeyi Nerede Görecek?

İlgili Haberler