“Düşünmek İçin Zaman Kalmadı: Ne Kadar Bitcoin’iniz Var?”

İlayda Peker

Popüler yazar Robert Kiyosaki yaptığı son açıklamalarda, dünyanın çok büyük bir bankacılık krizi ile karşı karşıya olduğunu ve bu yüzden Bitcoin’in çok önemli hale geldiğini dile getirdi. “Rich Dad Poor Dad” adlı ünlü kitabın yazarı, 21 Ağustos’ta Twitter üzerinde yaptığı açıklamalarda “güvenli limanlara yatırım yapmayı düşünecek zaman kalmadığını” dile getirdi.

“Bankacılık Krizi Geliyor”

Yazarın açıklamalarına göre Warren Buffet’ın banka yatırımlarını geri çekmesi, bir bankacılık krizinin yolda olduğunun en büyük göstergesi. Kiyosaki konuyla ilgili, Buffet’ın neden bankalarda vazgeçtiğini sorguladı ve bankaların iflas yolunda olduğunu dile getirdi. Kiyosaki, “Büyük bankacılık krizi geliyor” diye de ekledi.

Güvenli liman varlıklarına yatırım yapmayı düşünecek zaman kalmadığını ifade eden Kiyosaki, insanların ne kadar altını, gümüşü ya da Bitcoin’i olduğunu sorgulaması gerektiğini dile getirdi.

Bunların yanında Kiyosaki zaten tanınmış bir Bitcoin destekçisi ve takipçilerine genellikle Bitcoin yatırımı yapmaları yönünde tavsiyeler veriyor. Ayrıca koronavirüs dönemi zaten kötüye giden geleneksel finans sisteminin eksiklerini daha da ortaya çıkardı. Buna ek olarak hükümetlerin sürekli para basmaya başlaması da deyim yerindeyse olayın tuzu biberi oldu.

Tüm bunları değerlendiren büyük yatırımcılar, Bitcoin yatırımı yaptıklarını açıklamaya başladı. Ayrıca MicroStrategy gibi halka açık büyük bir şirket de ana rezerv olarak Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Şirket Bitcoin’e 250 milyon dolar yatırım yaptı.

Dolar Zayıflıyor

Amerika’nın borcunun yeniden 7 trilyon doların üzerine çıkması, FED’in sürekli para basması ve koronavirüsün ekonomi üzerindeki etkileri doların değerinin düştüğüne dair kanıtlar olarak değerlendirilmeye başladı. Dolayısıyla hem bireysel yatırımcılar hem de kurumsal yatırımcılar dolardan el çekmeye başladı.

Örneğin, Warren Buffet’ın sürekli eleştirdiği altına yatırım yapması bunun en güzel örneği olarak karşımıza çıkıyor. Buffet, Bitcoin’in de sıkı bir eleştirmeni olarak biliniyor. Dolayısıyla Buffet’ın altın yatırımı yapması ileride Bitcoin yatırımı da yapabileceği yönünde yorumların yapılmasını sağladı.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance CEO’su Açıkladı: BTC Yıla Nasıl Devam Edecek?

Sonraki Haber

Tether, Çin’de Kilit Rol Oynayabilir

İlgili Haberler