Düşük Flare Airdrop Ödülleri: FLR Fiyatı Bir Haftada Yüzde 72 Düştü

İlayda Peker

Çok konuşulan Flare airdrop‘u geldi ve geçti. Çoğu airdrop’ta olduğu gibi, token fiyatı “pump and dump” yaşadı.

Flare Dağıtım Ödülleri Yetersiz

10 Ocak’ta Flare Networks, XRP sahiplerine FLR tokenlarını airdrop etmeye başladı. Uygun olanların Aralık 2020’de gerçekleşen bir anlık görüntü için Ripple coin’e sahip olmaları gerekiyordu.

Katılımcı borsalar müşterilere FLR tokenları dağıttı, ancak ödüller beklenenden daha düşüktü.

Dahası, token, airdrop gününde 0,15 dolarlık en yüksek fiyata ulaştı. Bugün, sadece bir hafta sonra, %71,5 değer kaybederek bu yazının yazıldığı sırada 0,042 dolardan işlem görmektedir.

Şu anda toplam 100 milyar arzdan 12 milyar token dolaşımda bulunuyor. Ayrıca FLR, protokol yönetimi amacıyla tokenlarını paketleyen veya devredenler için 36 ay boyunca aylık olarak dağıtılmaya devam ediyor.

Coinbase ve Bitstamp gibi borsaların tokenları serbest bırakmadığına dair şikayetlerin yanı sıra, ödüller de sorgulanmıştır.

Bazı kripto YouTuber’ları Flare’i çoktan bir saadet zinciri olarak etiketledi. Diğerleri ise çok düşük ödüller ve token’ı paketlemek için son tarihler hakkında yorum yaptı.

17 Ocak’ta Flare Topluluğu Twitter hesabı ödüllerin düşüklüğüne açıklık getirdi ve kısa bir açıklama yaptı. Ayrıca, şu anda 3,5 gün sürecek bir dönemin başlangıcında olduğumuzu ve ödüllerin dönem boyunca tahakkuk edeceğini belirtti.

Ödüller dönem ilerledikçe artacak ancak dönem sona erdiğinde sıfırlanacaktır. Ayrıca şu anda sadece delegasyon ödüllerinin dağıtılmakta olduğu da açıklığa kavuşturuldu. Ayrıca, dağıtım yöntemi FIP-01’de oylanana kadar başka airdrop yapılmayacaktır.

Flare kurucu ortağı ve CEO’su Hugo Philion’un bir gönderisine yanıt olarak, bir katılımcı %15’lik airdrop ve geri kalanının damla damla beslenmesiyle ilgili şikayetleri yineledi.

Üç yıl içinde hiç kimsenin %15 FLR airdrop’unu devrederek %35 ila %45’ten fazla ödül alamayacağını söylediler ve eklediler:

FIP.01 ile, ekran görüntüsü XRP sahipleri Hugo Philion tarafından aldatılıyor. XRP’ye FLARE 1:1 oranında airdrop teklif ederken, 1:0.15 oranında dağıttılar.

Yatırımcılar Yanıltıdı Mı?

Ayrıca, FTSO’ların (Flare Time Series Oracles) “ücretler için milyarlarca Flare alacağını ve yatırımcılara vereceğini” de eklediler.

Flare, Ripple XRP ekosistemi için bir akıllı sözleşme platformudur. FLR tokenlerini piyasaya sürdükten sadece bir hafta sonra, ağ katılımcılarının şimdiden öfkelenmeye başladığı görülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance’in Yeni Özelliği Kurumlara Hangi Avantajları Sunacak?

Sonraki Haber

Shiba Inu, Shibarium Lansmanı Öncesinde ETH Balinalarının Gözdesi!

İlgili Haberler