Dünyanın En Zengin İnsanı Tüm BTC’leri Satın Alabilir

Dünyanın En Zengin İnsanı Tüm BTC’leri Satın Alabilir

Amazon CEO’su Jeff Bezos, boşanmasına ve 2020’deki küresel ekonomik gerilemeye rağmen hala dünyanın en zengini olma statüsünü koruyor. Bezos’un servetinin net değerinin şu anda yaklaşık olarak 171.6 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu da teorik olarak dolaşımdaki tüm Bitcoin’i satın alabileceği anlamına geliyor.

Bezos’un Serveti

Bundan yaklaşık bir ay önce Bezos’un serveti boşandığı için 39 milyar dolar bir azalma gördü. Bezos eski eşi MacKenzie Bezos’a servetinin bir kısmını vermek zorunda kaldı.

Öte yandan Ekim ayında Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Amazon hisseleri yüzde yedi düştükten sonra bir numaralı yerini kısa bir süre sonra geri almış olsa da günümüzde birincilik koltuğunda hala Bezos oturuyor. Bezos’un servetinin Gates’in servetinden yaklaşık olarak 59 milyar dolar fazla olduğu ve Gates’in 112 milyar dolarlık bir değere sahip olduğu ifade ediliyor.

Bunların yanında tabii ki herkes Bezos’un zenginliğine hayranlıkla bakmıyor. 1 Haziran’da öfkeli protestocular ünlü ismin zenginliğini protesto etmek için Bezos’un Washington’daki evinin dışına giyotin bıraktı.

Bitcoin’in Piyasa Değeri

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in piyasa değeri 2017’deki boğa koşusu sırasında 280 milyar doların üzerine ulaşmıştı. Sonrasında yaşanan boğa piyasasının da etkisiyle her ne kadar piyasa değerinde düşüşler yaşansa da küresel olarak lider kripto para birimi kendisine bir yer edinmiş gibi görünüyor.

Şu anda görülen piyasa değeri ise dünyanın en zengini ile rekabet ediyor. Dolayısıyla Bitcoin‘in öleceği ya da yok olacağı gibi açıklamalar yapan kişilerin söylemleri haksız çıkıyor. Bitcoin gerek piyasa değeri, gerek sağladığı faydalar gerekse de 12 yıllık hayatında ulaştığı nokta ile emin adımlarla ilerliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.