Dünyaca Ünlü Festivalden NFT Adımı: Pek Çok Avantaj Var!

İlayda Peker

Elde edilen bilgilere göre Coachella, Lollapalooza gibi bir NFT koleksiyonu piyasaya sürecek. Bazı NFT’ler ise sahiplerine VIP deneyimlerin yanı sıra ömür boyu etkinliklere giriş hakkı gibi önemli avantajlar sunacak.

Coachella NFT’leri

Coachella müzik festivalinin organizatörleri, Coachella Collectibles ile NFT dünyasına girişlerini duyurdular. Non-fungible token’lar (NFT) fiziksel öğeler için kullanılabilecek ve bu token’ların Kaliforniya’daki yıllık festivalde “ömür boyu geçerliliği” olacak.

Bu önemli adım festivalin Twitter hesabı aracılığıyla duyuruldu. Duyuruda ise “Benzersiz Coachella Anahtarınızı bulun ve ömür boyu festival biletlerinin, 2022 için sahne erişiminin, Rose Garden’da akşam yemeğinin ve bunlar gibi benzersiz yerinde deneyimlerin kilidini açın..” sözleri kullanıldı.

NFT’lerin Sunacağı Avantajlar

Organizatörler, NFT koleksiyonunun FTX US ile bir işbirliği içine geliştirildiğini ifade ediyor.. Üç parça (10 adet) koleksiyon 4 Şubat’ta piyasaya sürülecek. Bunlar, sahiplerine “yaşam boyu bilet” sunmanın yanı sıra gelecekteki festivallerin parçası olan sanal deneyimlere erişim sağlayacak.

Site, NFT’lerin ön sırada izleme hakkı, yaşam boyu lüks kamp konaklama ve hatta Rose Garden sitesinden ünlü bir şefle akşam yemeği gibi 2022 festivalinde avantajlar sağlayacağını vurguluyor.  Ayrıca sanatçı Emek tarafından tasarlanan koleksiyonluk festival afişlerinin NFT’leri de mevcut olacak.

Bunlara ek olarak 10.000 adet daha az nadirliğe sahip NFT de kullanıcılara sunulacak ve koleksiyonun adı “Sights and Sounds” olacak. Bu NFT’ler 60 dolara satılacak ve sahiplerine 10 farklı fotoğraf ve ses kombinasyonu sunacak.

Buna ek olarak festival, satışlardan elde edilen gelirin bir kısmının hayır kurumlarına bağışlanacağı sözünü de veriyor.


Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FTX’ten Önemli Japonya Hamlesi: Hangi Şirket Satın Alınıyor?

Sonraki Haber

Dolarda Görülen Hareketler Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

İlgili Haberler