BitMEX CEO’su, Bitcoin Fiyatının Yükseliş Sebebini Açıkladı

BitMEX CEO’su, Bitcoin Fiyatının Yükseliş Sebebini Açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan BitMEX‘in CEO’su ve kripto para sektörünün tartışmalı ismi Arthur Hayes, lider kripto para birimi Bitcoinin (BTC) asıl yükseliş sebebini açıkladı.

Aslında birçok uzmana göre BTC’nin yükselmesinin sebebi teknik analiz ve normal gidişat. Spot borsalardaki hacmi rekor kırması bu yükselişin balinaların spekülasyonu ile değil, bunun yerine organik alım ve sıradan yatırımcıların FOMO’su ile gerçekleştiğini gösteriyor.

Bitcoin Yükseliş Sebebi FED Mi?

BitMEX CEO’su Arthur Hayes ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında yükseliş için ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’a teşekkür etti ve kendisinin umutları hayatta tuttuğunu belirtti. FED, 29 Nisan tarihinde beklenen faiz kararını açıklasa da Bitcoin’in bundan önce sabah saatlerinde yükselişe geçtiği biliniyor.

İlgili tweet’in altına gelen yorumların bazılarında ise FED’in faiz kararının çok önceden fiyatlandığı ve sabah saatlerindeki yükselişin aslında bunun FOMO etkisi olduğu vurgulanıyor.

BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle sert bir düzeltme yaşasa da BTC/USD teknik analizinde de görüldüğü gibi önemli destek noktasından sıçrama elde etmeyi başardı ve yeniden 9.000 dolar seviyesine doğru ilerliyor. Belki de FED’in faizleri stabil tutma kararı gerçekten de orta vadede BTC’yi olumlu etkileyebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.