DOT, ADA’yı Geçti: Geliştirme Faaliyetine Göre En İyi Kripto Oldu

Bitcoin Haber

Genellikle “blok zincirlerinin blok zinciri” olarak tanımlanan bir blok zinciri ağı olan Polkadot ($DOT), Cardano‘yu ($ADA) geçtikten sonra geliştirme faaliyetlerine göre lider kripto para ağı haline geldi.

DOT ve ADA Karşılaştırması

Zincir içi analiz firması Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, Polkadot’un geliştirme faaliyeti, üretim öncesi ağı Kusama ile birlikte, son 30 gün içinde akıllı sözleşme platformu Cardano’nunkinden daha üstündü.

Geliştirme faaliyetinin, projelerin halka açık GitHub depolarındaki geliştirme faaliyetini ölçen bir metrik olduğunu ve özel depoların çalışmalarını içermediğini belirtmek gerekir.

Santiment, sadece GitHub taahhütleri yerine geliştirme olaylarını izler, çünkü firmaya göre metodolojisi, örneğin taahhütlerini ve katkılarını “devralmak” için başkalarını çatallayan projeleri içeren belirli tuzaklardan “başarıyla kaçınır”.

Bir “olay”, platformda bir taahhütte bulunma, bir sorun oluşturma, bir çekme talebi oluşturma, depoyu çatallama ve diğerleri gibi eylemleri ifade eder.

Toplam taahhütlerin basit bir sayımı, orijinal ekip tarafından yapılan çalışmalardan sorumlu olmayacağından, çatal oluşturan bir geliştiricinin etkinliğini doğru bir şekilde yansıtmayacaktır. Santiment’in “olaylar” metriği ile, bir çatallama olayı olarak sayılır.

Cardano geliştirme faaliyetlerine göre üçüncü sırada yer alırken, kripto para birimi geçen yıl sıralamada liderdi. Ethereum ($ETH) ve $BNB dahil olmak üzere piyasa değeri açısından hala daha büyük kripto para birimlerinin üzerinde yer alıyor.

Geliştirme Faaliyetleri

Arkasında Decentraland ($MANA), Status ($SNT), Cosmos ($ATOM), Filecoin ($FIL) ve Internet Computer ($ICP) gibi çeşitli diğer önemli kripto para birimleri vardı.

Polkadot, geçen yılki kripto para piyasası çöküşünün ortasında aktif kullanıcı sayısının %300 arttığını gördü. Polkadot’un röle zinciri olarak adlandırılan ana blok zinciri akıllı sözleşmeleri desteklemiyor, ancak ona bağlı diğer blok zincirleri bunları destekleyebiliyor.

Sonuç olarak, Polkadot’un Ethereum, BNB Zinciri ve daha fazlası gibi diğer akıllı sözleşme ağlarıyla rekabet eden, büyüyen bir kripto para ekosistemi haline gelmesi bekleniyor. 2020 yılında piyasaya sürüldü ve hedefine ulaşmasına yardımcı olan bir dizi teknik özellik getiriyor.

DOT, Polkadot ağının yerel kripto para birimidir ve yönetim tokenı olarak hizmet eder. CryptoCompare’e göre, DOT sahipleri ağ yükseltmelerini oylamak için tokenlarını stake edebilir ve yönetişimine aktif olarak katılarak Polkadot’un geleceğine karar vermeye yardımcı olabilir.

CryptoCompare verilerine göre, son 30 gün içinde hem ADA hem de DOT benzer performanslar gösterdi; ilki %43,2, ikincisi ise %41 artış gösterdi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatları ve Ethereum Tahmini: BTC ve ETH Yükselişi Sürecek Mi?

Sonraki Haber

SEC, Yatırım Danışmanlarını Kripto Saklama Konusunda Sorguluyor

İlgili Haberler