Donald Trump’ın Kripto Parası Uniswap’de Listelendi

Metin Alaca

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde Koronavirüs testinin pozitif çıkması ile beraber bütün ilgiyi üzerine çekti ve şu an küresel çapta bütün gözler Trump’ın üzerinde. Donald Trump’ın pozitif çıkan testinden sonra sağlık durumunun da pek iyiye gitmediği ve askeri hastaneye kaldırıldığı biliniyor.

Bu gelişmelerin ışığına ise kripto para sektöründe oldukça ilginç bir gelişme yaşandı. Trump Sağlık Endeksi isimli bir kripto para, Uniswap kripto para borsasında listelendi. Bu durum oldukça ilginç olsa da bunun ilk olmadığı biliniyor. Donald Trump kripto para sektörünü çok sevmese de sektörün kendisi ile ilgili böyle bir fırsatı kaçırmak istemediği görülüyor.

Donald Trump’ın Sağlığı İle İlgili Kripto Para

THI isimli kripto para, direkt olarak Donald Trump’ın sağlığına endeksli bir türev token olarak gözüküyor. Proje hakkında çok fazla bir şey henüz açıklanmasa da Trump’ın sağlığı kötüye gittikçe token’ın değerinin arttığı, Trump’ın sağlığı iyiye gittikçe ise token’ın değerinin azaldığı görülüyor.

Donald Trump Twitter üzerinde iyi hissettiği açıklamasını yaptıktan sonra token’ın 1 dolarla piyasaya giriş yapan değeri 0,955 dolara kadar geriledi. Daha önce de dünyanın heyecanla takip ettiği buna benzer olaylarla ilgili kripto paraların piyasaya sürüldüğü görülmüştü.

Bundan kısa süre önce FTX kripto para borsası da ABD seçimleri ile ilgili benzer token’lar piyasaya sürmüştü. Bu yeni kripto para türev ürünün kim veya kimler tarafından piyasaya sürüldüğü bilmese de şimdiden Uniswap üzerinde önemli bir hacme ulaştığı ve Twitter’da da aktif hale geldiği görülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Umutlandıran Açıklama, Milyarder İsimden Geldi!

Sonraki Haber

Dikkat: Ripple’ı (XRP) Hedefleyen Yeni Bir Dolandırıcılık Girişimi Var

İlgili Haberler