Doğru Tahminlerde Bulunan Analist Bitcoin (BTC) Hedefini Açıkladı

İlayda Peker

Bitcoin bu hafta başında 13.850 dolara kadar yükseldikten sonra güçlü bir düzeltme gördü ve 13.000 doların altına geriledi. Ancak yazının yayına hazırlandığı sırada 13.220 dolardan işlem gören Bitcoin’in (BTC) toparlandığını ifade edebiliriz.

Bitcoin Fiyatı

Analistler piyasadaki bu düzeltmeye rağmen Bitcoin’in artış eğiliminde olduğunu düşünüyor. Ayrıca bazı analistler Bitcoin’in bu seviyelerde konsolide olabileceğini de düşünüyor. Analistlere göre bu konsolidasyonu 14.000 dolara doğru bir yükseliş takip etmeli ve Kasım ayında daha yüksek seviyeler görülmeli.

Dolayısıyla piyasadaki son zayıflığa rağmen, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in yükselmesi bekleniyor. Ağustos ayında Bitcoin’in 9.800 dolara düşeceğini doğru bir şekilde tahmin eden piyasanın popüler analistlerinden “Coiner-Yadox” bir grafik paylaştı ve BTC’nin son hareketlerinin Temmuz ayında yaşanan ralliye benzer olduğunu dile getirdi.

Bu fraktal karşılaştırma, Bitcoin‘in Kasım ayının ortasına kadar yükseleceğini, 14.000 dolar ile zirve yapacağını ve ardından orada konsolide olmaya devam edeceğini gösteriyor. Bitcoin’in mevcut seviyelerden 14.000 dolara hareket etmesi için %4,5’lik bir artış sergilemesi gerekiyor.

Buna ek olarak yükseliş/konsolidasyon beklentisi, ABD Başkanlık Seçimi çevresinde beklenen belirsizlikle örtüşüyor. Bu seçimler sırasında, seçilen adayın kim olacağı ve politikalarının ekonomiyi nasıl etkileyeceği konusunda belirsizlik olabileceğinden, piyasalar genellikle tereddüt içinde bulunuyor.

Boğa Piyasası Göstergeleri

Lider kripto para birimi için temel göstergelerin de boğa sinyalleri verdiği düşünülüyor. Bitcoin ve dijital varlık borsası Abra CEO’su Bill Barhydt geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, Bitcoin yatırımlarını önemli ölçüde arttırdığını ve şu anda portföyünün %50’sinin BTC’de olduğunu ifade etmişti. Barhydt  açıklamalarında, “Bitcoin’in şu anda dünyadaki en iyi yatırım fırsatı olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca PayPal’ın kripto para hamlesi de önemli ölçüde yatırımı Bitcoin’e çekme potansiyeline sahip olduğu için çok önemli bir gelişme olarak nitelendiriliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Suçlamalar VISA’yı Kriptolardan Uzaklaştırır Mı?

Sonraki Haber

Bitcoin Hakimiyeti Önümüzdeki 2 Yıl İle İlgili İpuçları Veriyor

İlgili Haberler