Dogecoin Yorumları: DOGE’nin Uzun Vadeli Geleceği Var Mı?

İlayda Peker

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Dogecoin’in geleceğinin olmadığını düşündüğünü dile getirdi. Hiçbir kurumunda Dogecoin (DOGE) almadığına dikkat çeken milyarder yatırımcı, bireylerin de bir süre sonra ilgisini kaybedeceğini ifade ediyor.

“Uzun Vadeli Bir Geleceği Yok”

Galaxy Digital Holdings Ltd. CEO’su Michael Novogratz, geçtiğimiz günlerde Goldman Sachs ile Dogecoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin potansiyeli, finansal sistem ve ötesini dönüştürme yetenekleri hakkında konuştu.

Novogratz kendisine yöneltilen, “Dogecoin’in ve diğer meme coin’lerinin yükselişi hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu, “Dogecoin, Bitcoin’den çok daha spekülatif bir varlıktır. Muhtemelen uzun vadeli geleceği yok çünkü hiçbir kurum DOGE satın almıyor ve bir noktada bireysel ilgisini de kaybedecek.” şeklinde yanıtladı.

 

Öte yandan Galaxy Digital yöneticisi, Dogecoin‘in bir şaka olarak başladığını ve iki nedenden dolayı büyüdüğünü düşünüyor. Novogratz, Dogecoin yatırımcı topluluğunda her şeyden önce gruplaşma olduğunu söyledi ve “İşlem uygulamaları ve sosyal medya platformları aracılığıyla finansal oyuncular olarak güçlendirilmiş genç bir yatırımcı topluluğu tarafından yönlendirilen Gamestop’taki yükselişte gördüğümüzle aynı şey.” ifadelerini kullandı.

Milyarder yatırımcı açıklamalarına şöyle devam etti:

İkincisi, değer yeni yerlerde ortaya çıkıyor çünkü hükümet çok para basıyor. Kısa vadeli potansiyele sahip ancak uzun vadeli uygulanabilirliği olmayan Gamestop gibi bazı kripto varlıkları ve hisse senetleri hakkında düşünürken bunu akılda tutmak önemlidir.

Dogecoin Yorumları

Goldman Sachs’ın Dogecoin hakkında röportaj yaptığı bir diğer yönetici ise Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein‘di. “Meme kripto para biriminin kriptolar için bir lütuf mu yoksa lanet mi olduğu” sorulduğun Sonnenshein, “Dogecoin, dijital bir varlık yaratmanın ne kadar kolay olduğunun bir göstergesidir.” sözlerini kullandı.

Sonnenshein’a göre bu durum, yatırımcılar için kullanım durumlarını incelemenin önemli olduğunu, varlığın uygulanabilir olup olmadığının ve gerçek dünyada rekabet potansiyeline sahip olup olmadığının sorgulanması gerektiği anlamına geliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Bitti Mi: Popüler Analist Veriler İle Açıkladı

Sonraki Haber

İran Yaz Sonuna Kadar Kripto Para Madenciliğini Yasakladı

İlgili Haberler