Dogecoin Sıralamada Bu Kripto Para Birimini Geride Bıraktı!

İlayda Peker

Piyasa haftaya düşüş hamlesi ile başlamış olsa da piyasa hacmi sıralamalarında değişiklikler olmaya devam ediyor. Piyasanın ilk şaka coin’i olan Dogecoin (DOGE) de gerilemelere rağmen sıralamada yükselmeyi başardı.

DOGE, LUNA’yı Geçti

Elde edilen son verilere göre Dogecoin, piyasa sıralaması bakımından Terra’yı (LUNA) geride bıraktı. Son 24 saatte %4 gibi bir düşüş yaşayan ve yazının yayına hazırlandığı sırada 0,13 dolardan işlem gören Dogecoin, piyasa değeri bakımından en büyük 9. kripto para konumunda bulunuyor.

Dogecoin’in piyasa değeri yaklaşık olarak 18,2 milyar dolar iken LUNA’nın piyasa değerinin 18 milyar dolar olduğu ve piyasa değeri bakımından en büyük 10. kripto para konumunda yer aldığı görülüyor. Bu noktada LUNA’nın yaşamış olduğu fiyat düşüşü de dikkatleri çekiyor ve son 24 saat içinde kripto para biriminin %11 gibi bir geri çekilmeye sahne olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak yazının yayına hazırlandığı sırada 28,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile Ripple (XRP) en büyük 8. kripto para konumu ile Dogecoin’in hemen üzerinde ve 17,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile Polkadot (DOT) LUNA’nın hemen altında 11. sırada bulunuyor.

Genel Piyasa Görünümü

Genel piyasa görünümüne baktığımızda hemen hemen tüm kripto para birimlerinin güne düşüşle başlamış oldukları görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yaklaşık olarak son 24 saat için %2,5 değer kaybederek 37.200 dolar seviyelerinde işlem görürken piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), %3,3’lük düşüşle 2.600 dolar bandında işlem görüyor.

Bunlara ek olarak toplam kripto para piyasası hacmi 1,6 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor ve bu rakamın da son düşüşler ile birlikte gerilediği görülüyor. 2021 Kasım’ında toplam kripto para piyasası hacminin 2,9 trilyon dolara ulaştığı düşünüldüğünde gözle görülür bir geri çekilme olduğu ifade edilebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Küresel Hash Oranı Radikal Biçimde Artabilir! Bitcoin Yükselecek Mi?

Sonraki Haber

Kevin O’Leary, Yatırım Yapacağı Kripto Parayı Nasıl Seçiyor?

İlgili Haberler