Dogecoin Rekor Üstüne Rekor Kırıyor! DOGE Neden Yükseliyor?

Mert Bahçe

Dogecoin yatırımcıları, son 48 saatten itibaren popüler kripto para biriminin inanılmaz bir boğa koşusuna tanık oluyor. DOGE fiyatı son bir haftada %200’ün üzerinde artış kaydederek muhteşem bir performans ortaya koydu. Dogecoin’in bir meme coin olduğunu belirten uzmanlara ve tüm eleştirilere kulak tıkayan yatırımcılar Dogecoin çılgınlığına akın ediyor.

Dogecoin Neden Yükseliyor?

Dogecoin, gün içerisinde 0.45 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Şaka coin olarak piyasaya sürülen Dogecoin, başarılı iş insanı Elon Musk’ın radarına girdiği andan itibaren tahmin edilmesi güç bir performans ortaya koydu.

Ülkemizde de yoğun ilgiyle takip edilen bir kripto para olan Dogecoin tüm dünyada çılgınlık derecesinde ilgi görüyor. Milyarder isim Elon Musk’ın kripto topluluğundaki etkisini kullanarak Dogecoin özelinde düzenli tweet atması şaka coin’in inanılmaz seviyelere gelmesine neden oldu. Bununla birlikte büyük topluluklara hitap eden birçok ünlü isim Dogecoin’le ilgileniyor. Ayrıca son günlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin, Reddit gruplarının da konusu olmuş durumda.

Tüm bunlarla birlikte Dogecoin, son 48 saatte yukarı yönlü bir fiyat kırılması ile %300 oranında yükseldi. Bu inanılmaz performans, tüm gözleri DOGE’nin üzerine çekerken Dogecoin’in piyasa değeri 49 milyar doları aştı. Dogecoin, haberimizin hazırlandığı sırada 0.38 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bir amacı bulunmayan, herhangi bir hizmet sunmayan bu kripto paranın yükselişinin arkasındaki birincil katalizör Elon Musk olarak değerlendirilebilir.

DOGE Aynı Zamanda Eleştirilere Maruz Kalıyor

Dogecoin inanılmaz bir boğa koşusuna imza atarken eleştirilerde ardı ardına geldi. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Dogecoin ve XRP yatırımcılarını dikkatli olması konusunda uyardı. Novogratz’a göre bu tür kripto paralar spekülasyon ile yönetiliyor ve olası bir düşüşte dip seviyeleri görebilir. Öte yandan bir diğer ünlü isim Max Keiser, Dogecoin çılgınlığının sonunu yıkıcı bir şekilde sonuçlanacağına inanıyor. Yatırımcıların DOGE çılgınlığı kripto dünyasında saygınlığını bulunan birçok isimden eleştiri alırken popüler kripto para şu an için yoluna devam ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Berlin Hard Fork’u Sonrası ETH Yeni Bir Rekora İmza Attı

Sonraki Haber

Tüketiciler Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinde Anonimlik İstiyor

İlgili Haberler