Dogecoin Fiyatı: DOGE’de Önemli Seviyeler ve Beklentiler

İlayda Peker

Nisan ve Mayıs aylarında rekor seviyelere ulaştıktan sonra Dogecoin, geniş bir kripto satış baskısının ardından %70’lik büyük bir düşüş yaşadı. Her ne kadar düşük seviyelerde kalmasa ve güç kazanmaya çalışsa da Dogecoin de hala ayıların kontrolde olduğu ifade ediliyor.

Satış Baskısı ve Dogecoin

Son üç haftadaki istikrarlı satışlar, kripto para birimini 200-SMA’ya doğru sürükledi, bu seviye bazı alımların yeniden canlandığı bir seviyeydi. Bu yazının yazıldığı sırada Dogecoin, CoinMarketCap’in kripto sıralamasında altıncı sırada yer alıyor ve son 24 saatte %10’un üzerinde düşüşle 0,23 dolar bandında işlem görüyor.

Buna ek olarak her ne kadar Bitcoin’in yarattığı yükseliş etkisi Dogecoin fiyatını yukarı yönlü etkilemiş olsa da kilit seviyelerin geri alınamadığı ve satış baskısının devam ettiği görülüyor. Analistlerin açıklamalarına göre 0,29 dolarlık bölge şu anda ciddi bir direnç olarak işlem görüyor ve DOGE fiyatı bu seviyelerin oldukça altında kalmaya devam ediyor.

Dogecoin Önemli Seviyeler

Analistlere göre Dogecoin’in bir yükseliş grafiği başlatabilmesi için öncelikle güçlü diren olan 0,29 doları kırması gerekiyor. Bu seviyenin kırılması ise bir sonraki güçlü direnç olan 0,36 doların test edilmesini sağlayabilir.

Bunlara ek olarak Dogecoin’in yeniden yükselişe geçebilmesi için genel kripto para piyasasının da bir yükseliş eğilimi içine girmesi gerektiği kaçınılmaz bir gerçek.

Ayrıca analistler hala piyasada bir satış baskısının etkili olduğunu ve bu sebeple bir süre daha düşük seviyelerin görebileceğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre eğer DOGE 0,22 dolarlık önemli desteği kaybederse yeniden 0,20 dolarlık seviyelerin altı görülebilir. Dogecoin şu an için dip seviyesini 0,16 dolar olarak belirledi. Ancak güçlü bir satış baskısı bu seviyenin bile altına doğru bir hareketi tetikleyebilir.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Oyuncular Kartlarını Doğru Oynarsa Yeni Bir Bitcoin Rallisi Başlayabilir

Sonraki Haber

JPMorgan’ın Anketine Göre Kurumsal Yatırımcılar Kripto Paralara Sıcak Bakmıyor

İlgili Haberler